Dış borç stoku 81,8 milyar dolar -Merkezi Yönetim Brüt Dış Borç Stoku, ocak sonu itibarıyla…

  • Yazı boyutu
Dış borç stoku 81,8 milyar dolar
  -Merkezi Yönetim Brüt Dış Borç Stoku, ocak sonu 
  itibarıyla…

Dış borç stoku 81,8 milyar dolar -Merkezi Yönetim Brüt Dış Borç Stoku, ocak sonu itibarıyla 81,8 milyar dolar olarak gerçekleşti

Merkezi Yönetim Brüt Dış Borç Stoku, ocak sonu itibarıyla 81,8 milyar dolar olarak gerçekleşti.
     Hazine Müsteşarlığı, ocak ayına ilişkin "Merkezi Yönetim Dış Borç Verileri", "Genel Bütçe Dengesi ve Finansmanı/Merkezi Yönetim Bütçe Dengesi ve Finansmanı" ile "Merkezi Yönetim Bütçesi Program Tanımlı Faiz Dışı Dengesi" verilerini açıkladı.
     Buna göre, Merkezi Yönetim Brüt Dış Borç Stoku, ocak sonu itibarıyla 81,8 milyar dolar oldu. Brüt Dış Borç Stoku'nun 30,5 milyar dolarlık bölümü uluslararası ve hükümet kuruluşlarının sağladıkları ile diğer kredilerden oluşurken, tahvil borçlarının toplam brüt dış borç stoku içindeki payı 51,3 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.
     Öte yandan geçici verilere göre Merkezi Yönetim Bütçesi Program Tanımlı Faiz Dışı Dengesi ocak ayı sonu itibarıyla 5 milyar 989 milyon lira fazla verdi.
     Aynı ayda genel bütçe gelirleri 36 milyar 247 milyon lira, genel bütçe harcamaları da 29 milyar 978 milyon lira oldu.
     Merkezi Yönetim Bütçe Finansmanı açısından değerlendirildiğinde ise merkezi yönetim bütçe gelirleri 36 milyar 872 milyon lira, bütçe harcamaları da 30 milyar 933 milyon lira olarak gerçekleşti.
    
    
    

Bu haberi 193 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir