Dinçer yeniden DEİK/Türk-İngiliz İş Konseyi Başkanlığına seçildi -Suzan Sabancı Dinçer: "İki…

  • Yazı boyutu
Dinçer yeniden DEİK/Türk-İngiliz İş Konseyi Başkanlığına seçildi
  -Suzan Sabancı Dinçer:
  "İki…

Dinçer yeniden DEİK/Türk-İngiliz İş Konseyi Başkanlığına seçildi -Suzan Sabancı Dinçer: "İki ülke arasında siyasi ve ekonomik ilişkiler açısından son derece olumlu bir dönemden geçiyoruz"

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi Suzan Sabancı Dinçer, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türk-İngiliz İş Konseyi Yürütme Kurulu Başkanlığına yeniden seçildi.
     DEİK açıklamasına göre Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) iş konseyleri genel kurul seçimleri yapılmaya başlandı. Bu kapsamda 2 Kasım tarihinde gerçekleştirilen Türk-İngiliz İş Konseyi seçiminde Suzan Sabancı Dinçer ikinci kez başkan seçildi.
     Dinçer, 2 yıl daha bu göreve devam edecek. Konseyde başkan vekili görevini Gürmen Giyim Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Gür üstlenirken, başkan yardımcıları olarak İnvesta İletişim ve Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Tezcan Yaramancı, Setkom İleri Teknoloji Ürünleri Yönetim Kurulu Üyesi Şerif Egeli ve Vodafone Telekomünikasyon İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray seçildi.
     Suzan Sabancı Dinçer, açıklamada yer verilen değerlendirmesinde, "Türk-İngiliz İş Konseyi olarak 2010-2012 döneminde birçok etkin ve başarılı çalışmaya imza attık" dedi.
     Bu başarıda, Türk - İngiliz İş Konseyi üyelerinin verdiği desteğin ve çalışmalara gösterdikleri yakın ilginin büyük payı olduğunu belirten Dinçer, şöyle devam etti:
     "Bildiğiniz gibi iki ülke arasında siyasi ve ekonomik ilişkiler açısından son derece olumlu bir dönemden geçiyoruz. Bu çerçevede Türk-İngiliz İş Konseyi olarak, halihazırdaki bu pozitif momentumu elle tutulur ve sürdürülebilir sonuçlara dönüştürmek için bizlere büyük görevler düştüğüne inanıyor, Konseyimizin 2012-2014 döneminde de Türkiye - İngiltere arasındaki ekonomik, ticari, sosyal, kültürel ilişkileri daha da geliştirecek birçok çalışmaya imza atacağını düşünüyorum."
     Suzan Sabancı Dinçer, aynı zamanda dünyanın önde gelen düşünce kuruluşlarından İngiltere Kraliyet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (Chatham House) Danışma Kurulu ve Prens Charles'ın tüm sosyal sorumluluk faaliyetlerini yürüttüğü The Prince's Charities Danışma Kurulu üyeliği görevlerini de yürütüyor.
     Ekim ayında İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in, İngiltere ve Türkiye arasındaki ilişkilere yapmış olduğu katkılardan ötürü Suzan Sabancı Dinçer'e Britanya İmparatorluğu Onursal Mükemmeliyet Önderliği (Commander of the Most Excellent Order of the British Empire - CBE) nişanı verdiği açıklanmıştı.
    
    
    

Bu haberi 127 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir