Dijital oyunlar için yeni bir ödeme çözümü "PaybyMe Kart" -DenizBank Perakende Bankacılık Grubu…

  • Yazı boyutu
Dijital oyunlar için yeni bir ödeme çözümü "PaybyMe Kart"
     -DenizBank Perakende Bankacılık Grubu…

Dijital oyunlar için yeni bir ödeme çözümü "PaybyMe Kart" -DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Ertürk: "PaybyMe Kart ile oyun harcamaları daha güvenli ve rahat bir biçimde yönetilecek"

DenizBank, PaybyMe ile yaptığı işbirliğiyle, sosyal medya ve internette oyun oynayan kart sahiplerini güvence altına alıyor.
     DenizBank ve ödeme sistemleri firması PaybyMe'nin ortak projesi PaybyMe Kart, düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. DenizBank, PaybyMe ile yaptığı işbirliğiyle, sosyal medya ve internette oyun oynayan kart sahiplerini güvence altına alıyor ve oyun keyfini katlıyor.
     PaybyMe, oyuncuların oyun içi ihtiyaçlarının güvenli şekilde karşılanacağı ve oyuncuların daha fazla kazanç sağlayacağı yeni bir ödeme çözümünü, Denizbank güvencesiyle ceplere koyuyor.
     DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk toplantıda yaptığı konuşmada, "Bankacılık dünyası için yeni bir açılım olan oyun harcamaları, bizlere bambaşka bir pazarın kapılarını açıyor. PaybyMe kart ile oyun harcamaları daha güvenli ve rahat bir biçimde yönetilecek" dedi.
     PaybyMe kartın oyun harcamalarının yanında tüm fiziki pos cihazlarında ve sanal ödemelerde de kullanılabileceğini belirten Ertürk, bankacılık ile tanışmamış, daha önce hiç kart kullanmamış tüketicilerin de bu ön ödemeli kart sayesinde kartlı ödeme sistemi ile tanışacağını ve tüm harcamalarını güvenli ve kolay bir şekilde gerçekleştireceğini söyledi.
     Çok yakında birçok oyun için, oyuna özel tasarlanmış PaybyMe Kart çıkarmayı planladıklarının bilgisini veren Ertürk, "Böylece oyuncu, kartı ile, oynadığı oyunun kahramanlarını ve görsellerini her an yanında taşıyabilecek" dedi.
     PaybyMe kurucu ortaklarından Emre Gürsoy ise "Bugün Türk oyun dünyası önemli bir virajı dönüyor. Oyuncular için özel olarak tasarlanan PaybyMe Kart, oyuncuların bugüne kadar yaşadıkları sıkıntılar göz önünde bulundurularak özel olarak hazırlandı. PaybyMe Kart, oyuncunun cebindeki paranın değerini artıracak, daha önce harcamış oldukları tutarlarla yüzde 10-50 arasında daha fazla oyun içi satın alım yapacaklar. PaybyMe Kartı kullanmak kolay, güvenli ve hızlı" dedi.
    
     -Ön ödemeli kart özelliği-
    
     Son yıllarda hızla büyüyen sanal oyun endüstrisinde oyuncuların oyun içi harcamalarını güvenli ve hızlı şekilde yapabilmeleri için geliştirilen PaybyMe Kart, ön ödemeli kart olma özelliği ile kullanıcılarına kontrollü harcama yapma olanağı sunuyor.
     PaybyMe kart, bir kredi kartı olmadığı için kart sahibi ile bir kredi ilişkisi kurulmuyor. Kart sahipleri PaybyMe Kart'a uygun gördükleri tutarları yüklüyor.
     Kart üzerine yüklenen tutar kadar harcama yapılması, kart sahiplerinin harcamalarını bütçeleri dahilinde gerçekleştirmelerini sağlıyor ve ailelere de çocuklarının harcamalarını takip edebilme imkânı veriyor. Bu sayede aileler çocuklarının oyunlara ne kadar para harcadığını ve harçlıklarından geriye ne kadar kaldığını da takip edebiliyor.
     Sanal kartlar PaybyMe internet sitesi üzerinden kolaylıkla alınabilirken, fiziki kartlar ve 10, 25, 50 liralık değerlerle Türkiye'nin en yaygın satış ağına sahip mağaza ve marketlerde müşterilere sunulacak.
     Kartlar, başka hiçbir işleme gerek kalmadan PaybyMe anlaşmalı bir sanal sitede ilk kez kullanıldıklarında aktif hale gelecek. Kartla satın alım yaparken ise sadece kartın üzerinde her karta özel PID numarasını girmek yeterli olacak. Karta bakiye yüklemek, ona ulaşmak ve onunla alışveriş yapmak kadar rahat ve hızlı gerçekleşiyor. Kullanıcılar, tüm DenizBank ATM'leri ile PaybyMe logosu görülecek her yerden kartlarını doldurabilecekler.
    
    
    

Bu haberi 124 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir