Dijital İK Konferası, Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda yapıldı -Vodafone Türkiye Yeni…

  • Yazı boyutu
Dijital İK Konferası, Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda yapıldı
     -Vodafone Türkiye Yeni…

Dijital İK Konferası, Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda yapıldı -Vodafone Türkiye Yeni Müşteri Segmentleri Pazarlama Direktörü Fatih Uysal: -"Dünyada 1,6 milyar genç cep telefonu kullanıyor. Bu gençlerin yüzde 81'i cüzdanlarındaki son parayı yeme-içme yerine mobil iletişime harcıyor" -"Gençlerin satınalma kararını en çok akranları etkiliyor" -Vodafone Türkiye Yetenek Geliştirme Direktörü Bülent Bayram: -"Gençlere kendimizi anlatmak yerine onların bizi tanıyacağı platformlar yaratıyoruz"

Vodafone Türkiye Yeni Müşteri Segmentleri Pazarlama Direktörü Fatih Uysal, dünyada 1,6 milyar gencin cep telefonu kullandığını, bu gençlerin yüzde 81'inin cüzdanlarındaki son parayı yeme-içme yerine mobil iletişime harcadığını belirtti.
     Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda The Seed'de düzenlenen Dijital İK Konferası, geniş bir katılımla yapıldı.
     Vodafone açıklamasına göre, alanında uzman konuşmacıların katıldığı konferansta, Vodafone Türkiye Yeni Müşteri Segmentleri Pazarlama Direktörü Fatih Uysal ile Vodafone Türkiye Yetenek Geliştirme Direktörü Bülent Bayram da birer sunum yaptı. "Gençler İçin İK ve Pazarlama Sinerjileri" başlıklı sunumda Uysal ve Bayram, gençler arasında en çok tercih edilen şirket ve işveren markası olma hedefiyle çalıştıklarını, bu amaçla pazarlama ve İK'nın dijital ortamda sinerji yarattığını belirtirken, günümüz mobil iletişim kültürü açısından da önemli bilgiler aktardılar.
    
     -"Gençlerin satınalma kararını en çok akranları etkiliyor"-
    
     Vodafone Türkiye Yeni Müşteri Segmentleri Pazarlama Direktörü Fatih Uysal, "Pazarlamanın kurallarının yeniden belirlendiği günümüzde, iletişim kanalları aracılığıyla interaktif, kalıcı ve kontrol edilebilir bir platform oluşturulabiliyor. Bu platforma dayanarak yapılan araştırmalara göre, dünyada 1,6 milyar genç cep telefonu kullanıyor. Bu gençlerin yüzde 81'i cüzdanlarındaki son parayı yeme-içme yerine mobil iletişime harcıyor" dedi.
     Dünyada mobil iletişime 330 milyar dolar harcandığına dikkati çeken Uysal, "16-24 yaş arası gençlerin yüzde 64'ü, satınalma kararlarına etki eden en büyük faktörün akranları olduğunu söylüyor. Biz de Vodafone Türkiye olarak, genç nesile ulaşmak için 'yönlendirme, heyecanlandırma ve meraklandırma' dinamiklerine önem veriyoruz. Özellikle gençlik platformumuz FreeZone'un tanıtımı sırasında, şu ana kadar yapılmamış projelerle gençlere ulaştık. FreeZone kapsamında Şebnem Ferah'ın bestelediği 'Özgürlük' şarkısının beğeni oranı yüzde 94'e ulaşarak çok ciddi bir etki yarattı. Ayrıca FreeZone ile 5 rock sanatçısı ve grubundan oluşan en iyi beşliyi yarattık ve gençlere kendi kliplerini çekme imkânı tanıdık. Bu çalışmamıza 20.000'den fazla katılım oldu. vodafonefreezone.com sitesi bir gecede 30 bin kez tıklandı. FreeZone etkinliğinin yanı sıra, Facebook'tan canlı yayınlanan ilk lansmanı da gerçekleştirdik" diye konuştu.
     Facebook fan sayılarının 517 bin civarında olduğunu belirten Uysal, "Çalışmalarımız uluslararası platformlarda da dikkat çekti ve önemli ödüller aldık. Vodafone FreeZone olarak, sosyal medyadaki iletişim çalışmalarıyla, uluslararası alanda halkla ilişkiler dünyasının en prestijli ödüllerinden Golden World Awards'ta 'En İyi Sosyal Medya İletişimi' kategorisinde Büyük Ödül'ün sahibi olduk. Yine sosyal medyada gerçekleştirdiğimiz başarılı iletişim çalışmalarıyla Digital Communication Awards'ta 'Yılın Sosyal Medya Kampanyası' kategorisinde finale kaldık" ifadelerini kullandı.
    
     -"Gençlere kendimizi anlatmak yerine onların bizi tanıyacağı platformlar yaratıyoruz"-
    
     Vodafone Türkiye Yetenek Geliştirme Direktörü Bülent Bayram ise, günümüzde her şey gibi İK'nın da kurallarının yeniden şekillendiğini dile getirerek, "Biz de Vodafone Türkiye olarak, bu değişen kurallara yönelik bir farkındalıkla, gençlerin yaratıcı fikir ve projeleriyle potansiyellerini keşfedip iş dünyasına adım atmalarına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiğimiz 'Discover Genç Yetenek Programı' kapsamında çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Bunlar arasında, Discover Day, üniversite etkinlikleri, vaka çalışmaları ve Genç Yetenek Yarışması yer alıyor. Aynı zamanda bir işveren markası olarak, gençlere önemli fırsatların kapılarını aralıyoruz" dedi.
     Bayram, Vodafone'un "İşveren Markası" yönünü de şöyle açıkladı:
     "İşveren markası olarak kendimizi anlatmak yerine, onların bizi tanıyabileceği ortamlar yaratıyoruz. Örneğin yüksek potansiyele sahip genç yetenekleri desteklemek ve onları profesyonel iş yaşantısına hazırlamak amacıyla geliştirdiğimiz Discover Genç Yetenek Programı ile gençlere Vodafone'un organizasyon yapısı içinde birebir yer alarak kendilerini geliştirme fırsatı sunuyoruz. Bu aynı zamanda telekomünikasyon sektörünün hızlı ve rekabetçi dünyasına, sektörün lider firmalarından birinde adım atma anlamında da oldukça değerli bir fırsat. Bu süreçte biz de Vodafone olarak organizasyon yapımızı genç yetenekler ve parlak fikirlerle zenginleştirmiş oluyoruz. Diğer yandan gençlik markamız Vodafone FreeZone çatısı altında oluşturmuş olduğumuz Vodafone FreeZone Genç Danışma Kurulu oluşumumuz var. FreeZone kampanyalarının tüm pazarlama iletişiminde Vodafone FreeZone Genç Danışma Kurulu'nun yaratıcı fikirleri ve projelere ilişkin geri bildirimlerinden besleniyor, süreçlerimizi bu geribildirimler doğrultusunda şekillendiriyoruz. Böylece onlara teoride öğrendikleri bilgileri pratikte uygulayabilecekleri alternatif bir alan sunarak geleceklerini bambaşka bir vizyonla şekillendirme fırsatı sağlıyoruz. Ülkemizin sürdürülebilir geleceğine hizmet etmek yolunda, gençlerimizin vizyonlarının gelişmesine, potansiyellerini keşfetmelerine katkıda bulunuyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz."
    
    
    

Bu haberi 112 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir