Digiturk açıklaması: -"Digiturk'ün, (Spor Toto Süper Lig) yayın haklarını 2015 yılı mayıs…

  • Yazı boyutu
Digiturk açıklaması:
     -"Digiturk'ün, (Spor Toto Süper Lig) yayın haklarını 2015 yılı 
     mayıs…

Digiturk açıklaması: -"Digiturk'ün, (Spor Toto Süper Lig) yayın haklarını 2015 yılı mayıs ayı sonuna kadar kullanma hakkı olduğu konusunda hiçbir tereddüt ve uyuşmazlık bulunmamaktadır"

Digiturk, Spor Toto Süper Lig karşılaşmalarına ilişkin Paket A Yayın Hakları Sözleşmesi'nden kaynaklanan yayın haklarının 2015 yılı mayıs ayı sonuna kadar kullanmaya hakkı olduğu konusunda hiçbir tereddüt ve uyuşmazlık bulunmadığını açıkladı.
     Digitürk, Rekabet Kurumu'nun internet sitesinde yer alan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Digiturk arasındaki sözleşmenin süresinin 2 yıl uzatılması ile ilgili çıkan haberlere istinaden yazılı bir açıklama yaptı.
     Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Digiturk arasında 4 Şubat 2010 tarihinde imzalanmış bulunan Spor Toto Süper Lig Müsabakalarına ilişkin Paket A Yayın Hakları Sözleşmesi'nin halihazırda geçerliliğini koruyan ve devam eden bir sözleşme olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Digiturk'ün söz konusu sözleşmeden kaynaklanan yayın Haklarını 2015 yılı mayıs ayı sonuna kadar kullanma hakkı olduğu konusunda hiçbir tereddüt ve uyuşmazlık da bulunmamaktadır. TFF ile Digiturk arasında 21 Mayıs 2012 tarihinde imzalanan Paket A Yayın Haklarının 2015-2016 ve 2016-2017 futbol sezonlarını da kapsayacak biçimde uzatılmasına ilişkin sözleşme vardır.
     Rekabet Kurumu, 4 şubat 2010 tarihinde imzalanmış bulunan Paket A Yayın Hakları Sözleşmesinin sadece 2015-2016 ve 2016-2017 futbol sezonlarını kapsayacak biçimde uzatılmasına ilişkin 'Ek Sözleşmenin' Rekabet Kanununda yer alan 'bireysel muafiyet' değerlendirmesi açısından bir inceleme başlatmıştır.
     Digiturk, Rekabet Kurumu'nun ilkelerine ve mevzuatına uygun biçimde hazırlanan ve Rekabet Kanunu'nun 4. maddesinde belirlenen koşullara uygun olduğundan emin olduğu 2 senelik uzatma hakkına dair yapılan Ek Sözleşme hakkında Rekabet Kurumu'nun bu incelemesini kısa sürede tamamlayarak söz konusu Ek Sözleşmeye onay vereceğini beklemektedir."
    
    
    

Bu haberi 135 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir