Dicle Elektrik Dağıtım AŞ'nin özelleştirilmesi (2) -Nihai pazarlık görüşmesinin 1. elemeli yazılı…

  • Yazı boyutu
Dicle Elektrik Dağıtım AŞ'nin özelleştirilmesi (2) 
  -Nihai pazarlık görüşmesinin 1. elemeli yazılı…

Dicle Elektrik Dağıtım AŞ'nin özelleştirilmesi (2) -Nihai pazarlık görüşmesinin 1. elemeli yazılı turunda Limak İnşaat AŞ, 2. elemeli yazılı turda ise Fine Enerji-Fina Limancılık OGG en düşük teklifi vererek elenen katılımcılar oldu

Dicle Elektrik Dağıtım AŞ'nin TEDAŞ'a ait yüzde 100 oranındaki hissenin özelleştirme ihalesi nihai pazarlık görüşmesinde, açık artırmada başlangıç tutarı 226 milyon dolar, artırım aralığı ise 1 milyon dolar olarak belirlendi.
     Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Kırşan'ın komisyon başkanlığında yapılan nihai pazarlık görüşmesinde ilk olarak kapalı elemesiz teklifler alındı.
     1. elemeli yazılı turda en düşük teklifi veren Limak İnşaat AŞ elendi.
     2. elemeli yazılı turda Fine Enerji- Fina Limancılık Ortak Girişim Grubu (OGG) en düşük teklifi vererek elenen katılımcı oldu.
     Kalan 4 firmayla açık artırmaya geçildi. Açık artırmada başlangıç tutarı 226 milyon dolar, artırım aralığı ise 1 milyon dolar olarak belirlendi.
     (Sürecek)
    
    
    

Bu haberi 127 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir