DGÖ'den Türkiye'ye övgü

  • Yazı boyutu
DGÖ'den Türkiye'ye övgü

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Altunyaldız, DGÖ Genel Sekreteri Mikuriya ile görüştü

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız, Dünya Gümrük Örgütü (DGÖ) Genel Sekreteri Kunio Mikuriya ile biraraya geldi.
     Türkiye'yi DGÖ konsey toplantılarında temsil eden Altunyaldız, Mikuriya ile 1 saate yakın süren görüşmesinde, gelecek yıl nisan ayında DGÖ ile ortaklaşa İstanbul'da düzenlenecek Dünya Fikri Mülkiyet Hakları Kongresi hazırlıklarını değerlendirdi.
     Görüşmede Gümrük ve Ticaret Bakanlığı uzman yardımcılarının DGÖ'de mesleki eğitim çalışmalarına katılması hususunda mutabakata varıldı.
     Altunyaldız, DGÖ'nün de talebiyle Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkeleri gümrük personelinin Türkiye tarafından eğitilmesi kapsamında yapılan hazırlıkları anlattı ve kısa süre içinde Libya ve Tunus gümrükçülerine eğitimlerin başlayacağını bildirdi.
     DGÖ'nün Japon Genel Sekreteri Kunio Mikuriya ise Türkiye'nin DGÖ içindeki çalışmalarından övgüyle bahsetti.
     Türkiye'nin dünyadaki ve buna paralel olarak DGÖ içindeki ağırlığının her geçen gün arttığını belirten Mikuriya, "Özellikle Ortadoğu ve Kuzey Afrika'dan gelen taleplerin karşılanmasında etkin ve yapıcı tutumu nedeniyle Türkiye'ye teşekkür ediyorum. Türkiye ile yakın işbirliğimiz dünya gümrüklerinde güvenli ticareti kolaylaştırmak hedefimize büyük katkı sağlayacaktır" dedi.
     Altunyaldız, Brüksel-de üç gün süren konsey toplantısında Belçika, Almanya, Yeni Zelanda, Tunus, İran, Güney Kore gümrük idarelerinin başkanlarıyla da temaslarda bulundu.
    
    
    


Bu haberi 280 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir