Depremzede esnafın KOSGEB kredisine erteleme -VATSO Başkanı Mirza Nadiroğlu: -"Depremlerin…

  • Yazı boyutu
Depremzede esnafın KOSGEB kredisine erteleme
  -VATSO Başkanı Mirza Nadiroğlu:
  -"Depremlerin…

Depremzede esnafın KOSGEB kredisine erteleme -VATSO Başkanı Mirza Nadiroğlu: -"Depremlerin ardından üyelerimiz tarafından kullanılan 300 milyon liralık KOSGEB kredisinin geri ödemeleri ertelendi"

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Başkanı Mirza Nadiroğlu, depremin ardından üyelerince kullanılan 300 milyon liralık KOSGEB kredisiyle ilgili geri ödemelerin ertelendiğini belirtti.
     Nadiroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihlerinde yaşanan depremlerden sonra kentte meydana gelen ekonomik ve sosyal tahribatı en aza indirmenin çabası içinde olduklarını söyledi.
     Bu kapsamda, ekonominin canlanması için KOSGEB tarafından üyelerine 300 milyon liralık kredi kullanıldığını anımsatan Nadiroğlu, bu kredinin Van için 'can suyu' olduğunu ifade etti.
     Nadiroğlu, ilk yıl geri ödemesiz, 3 yıl vadeli olarak verilen kredinin geri ödeme sürecinin başladığına dikkati çekerek, bu süreçte, kullanılan kredi ile canlanan ekonomideki hareketliliğin devam etmesi için geri ödemelerin ertelenmesi talebinde bulunduklarını ve taleplerinin olumlu karşılandığını kaydetti.
     Kredilerin geri ödenmesinin ertelenmesinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in de büyük katkı sunduğunu anlatan Nadiroğlu, "Depremlerin ardından üyelerimiz tarafından kullanılan 300 milyon liralık KOSGEB kredisinin geri ödemeleri ertelendi. Yaşanan gelişme kentin ekonomisine büyük katkı sağlayacak. Desteklerinden dolayı başta Sayın Hüseyin Çelik olmak üzere Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'e teşekkür ediyorum" dedi.
    
    
    

Bu haberi 329 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir