Denizcilik ve Kabotaj Bayramı -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"2023 yılı hedeflerine…

  • Yazı boyutu
Denizcilik ve Kabotaj Bayramı 
  -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: 
  -"2023 yılı hedeflerine…

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"2023 yılı hedeflerine ulaşmamızda, denizciliğin katkısı büyük olacak"

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin 2023 yılı hedeflerine ulaşmasında denizciliğin katkısının büyük olacağını bildirdi.
     Hisarcıklıoğlu, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, dünya medeniyetinde ve ekonomisinde söz sahibi Türkiye'nin, denizcilik alanında da büyük başarılara imza atmak zorunda olduğunu belirtti.
     Türkiye'nin insan kaynağının da teknolojisinin de bunu gerçekleştirmek için fazlasıyla yeter düzeyde olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:
     "Kıyılarımız ve limanlarımız arasındaki ticari denizcilik haklarımızı tescillediğimiz, 1 Temmuz 1926'da yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu'nun yıl dönümünü büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz. Kabotaj Kanunu, Türk denizciliğinin gelişmesi açısından fevkalade önem taşımakta. Şu bir gerçek ki; Türk denizcilik sektörü hem taşımacılık, hem de gemi inşa alanlarında önemli başarılara imza atmakta. Bu başarıların artarak devam etmesi, bizim gelecekle ilgili hayallerimizin gerçekleşmesi için olmazsa olmazlarımızdandır.
     Dolayısıyla, hem gemi inşa sanayini, hem deniz taşımacılığını, hem de limanlarımızı genişletmeye ve büyütmeye mecburuz. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 2023 yılı için çizdiğimiz hedeflere ulaşmamızda, denizciliğin payı göz ardı edilemeyecek kadar büyük olacak. Bu duygu ve düşüncelerle, Türk özel sektörü adına denizcilerimizin ve halkımızın 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nı kutlar, saygı ve sevgilerimi iletirim."
    
    
    

Bu haberi 165 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir