DenizBank, Twitter üzerinden kredi başvurusu kabul etmeye başladı

  • Yazı boyutu
DenizBank, Twitter üzerinden kredi başvurusu kabul etmeye başladı

DenizBank, Twitter üzerinden kredi başvurusu kabul etmeye başladı

DenizBank dünyanın en yaygın sosyal paylaşım ağlarından olan Twitter'da "direct message" yöntemiyle kredi başvurularını kabul etmeye başladı.
     DenizBank açıklamasına göre banka, bankacılık sektöründeki yeni uygulamasıyla müşterilerine, Twitter'da "direct message (DM)" yöntemiyle kredi başvuru imkanı getirdi.
     Banka daha önce de Facebook üzerinde şube açıp Facebook bankacılığını başlatarak bir ilke imza atmıştı. DenizBank'ın yeni hizmeti için Twitter'da @DenizKredi adlı bir hesap oluşturulurken, kimlik numarası ve cep telefonunu yazarak kredi talebini "Direct Message" yöntemiyle @DenizKredi hesabına gönderenlerin onay mesajı ise cep telefonlarına geliyor. @DenizKredi hesabı, nasıl kredi başvurusu yapılacağını da 140 karakterde takip eden kişiye öğretiyor.
     DenizBank, yeni hizmetiyle Twitter'dan başvuru yaparak 36 aya varan vadelerle kredi kullananlardan 30 Haziran'a kadar dosya masrafı almayacak.
     DenizBank Dijital Kuşak Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Murat Çelik, konuya ilişkin şu görüşleri paylaştı:
     "Günümüzde dağıtım kanalları önemli bir değişim geçiriyor ve yepyeni kanallar hayatımıza giriyor. ATM'lerimizde neredeyse kartlı/kartsız her işlem yapılırken, internet bankacılığı hizmetinin sınırları günlük bankacılık işlemlerinin dışına taşmış durumda. DenizBank olarak sürekli zirvede yarışabilmenin altın kurallarından birinin inovasyon, diğerinin ise yeni teknoloji ve platformlara adaptasyon olduğuna inanıyoruz. Yeni dijital çağ ile DenizBank, müşterisi neredeyse oraya hizmet götürmeyi hedefliyor. Twitter da bu mecralardan biri olduğu için, bu alanda yepyeni bir hizmet başlattık. Teknolojideki son yenilikleri bankacılık sektörüyle her zaman ilk tanıştıran bankamızın yenilikleri devam edecek."
    
    
    

Bu haberi 137 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir