DenizBank'tan üreticilere 2B Arazi Alım Kredisi -DenizBank Tarım Bankacılığı Pazarlama Grup…

  • Yazı boyutu
DenizBank'tan üreticilere 2B Arazi Alım Kredisi
     -DenizBank Tarım Bankacılığı Pazarlama Grup…

DenizBank'tan üreticilere 2B Arazi Alım Kredisi -DenizBank Tarım Bankacılığı Pazarlama Grup Müdürü Öztürk: -"Tarım sektörüne verdiğimiz toplam kredi tutarı 2 milyar lirayı aştı. Özel bankalar arasında tarım sektörüne en fazla kredi kullandıran bankayız"

DenizBank, orman vasfını yitirmiş hazine arazilerinin satışını öngören 2B yasası kapsamındaki arazilerin satışına yönelik, üreticilere özel 2B Arazi Alım Kredisi sunacak.
     DenizBank açıklamasına göre, üreticiler DenizBank'ın 2B Arazi Alım Kredisi ile yıllardır ekip biçtikleri ancak yasal olarak sahibi olamadıkları arazileri mülk edinebilecekler. Bu uygulama ile üreticiler yüzde 1,05 den başlayan faiz oranları ve 120 aya varan vadelerle kredi kullanabilecek, geri ödemelerini ise aylık ya da yılda bir olarak hasatta yapabilecekler.
    
     -Arazinin peşin satış bedelinin yüzde 100'üne kredi-
    
     2B Tarım Arazisi Alım Kredisi ile üreticiler, arazilerinin rayiç bedelinden yüzde 30 indirimle elde edecekleri satış bedeli üzerine bir de DenizBank'tan alacakları kredi ile peşin ödemede yüzde 20 indirim alarak toplamda yüzde 44 indirim avantajı sağlayarak tarım arazisi sahibi olma imkanına kavuşacaklar. Üreticiler böylece fiyat indirim avantajından faydalanarak arazi değerinin sadece yüzde 56'sını ödeyerek ekip biçtikleri arazilerin sahibi olabilecekler.
     Üreticiler satın alınacak 2B arazisinin peşin satış bedelinin tamamı için kredi temin edebilecekler. Uzun vadeli finansman olanağı ile kredi taksitlerini hasat vadelerinde ödeme fırsatını yakalayan üreticiler, DenizBank'ın Tarım Bankacılığı hizmetlerinden de faydalanabilecekler.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen DenizBank Tarım Bankacılığı Pazarlama Grup Müdürü Levent Öztürk, üreticinin her türlü ihtiyacına cevap vereceklerini belirtti. Öztürk, şunları kaydetti:
     "Tarım sektörünün gelişmesi yönünde sürdürdüğümüz yoğun faaliyetler, yenilikçi ürünlerimiz ve sosyal sorumluluk projelerimiz ile Türk tarımının gelişmesine, Türk üreticisinin bilinçlenmesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Şubelerimizdeki çoğunluğu ziraat mühendislerinden oluşan müşteri temsilcilerimiz ile yatırımcılara ve üreticilere DenizBank farkıyla kaliteli hizmeti götürmek de hedeflerimiz arasında yer alıyor. Tarım sektörüne verdiğimiz toplam kredi tutarı 2 milyar lirayı aştı. Özel bankalar arasında tarım sektörüne en fazla kredi kullandıran bankayız. Önümüzdeki yıllarda da yerimizi koruyarak tarım sektörünü yenilikçi ürünlerle fonlamaya devam edeceğiz."
    
    
    

Bu haberi 225 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir