DenizBank'tan mobil para transferinde yeni uygulama

  • Yazı boyutu
DenizBank'tan mobil para transferinde yeni uygulama

DenizBank'tan mobil para transferinde yeni uygulama

DenizBank, hayata geçirdiği fastPay uygulaması ile tüm kullanıcılara sadece cep telefonu numarası ile para transferi yapabilme imkanı sunuyor.
     Denizbank açıklamasına göre, fastPay, operatör ve hesap bağımsız altyapısı ile banka müşterisi olsun olmasın tüm kullanıcılara sadece cep telefonu numarası ile gece - gündüz, hafta sonu 7 gün 24 saat para transferi yapabilme olanağı veriyor.
     FastPay mobil cüzdan uygulaması, "Sesle Para Gönder" özelliği ile de benzerlerinden ayrışarak sektörde bir ilk olma özelliği taşıyor. Para transferleri için hızlı işlemlere kaydedilen rumuzu, kullanıcının sesinden ayrıştırabilen bir teknolojinin uygulandığı bu özellik sayesinde para transferi yapmak için cep telefonuna sesli komut vermek yeterli oluyor.
     Açıklamaya göre, fastPay uygulamasının ön plana çıkan bir diğer özelliği de restoranda kasaya gitmeden mobil cihaz üzerinden ödeme yapılmasına imkan vermesi... Bunun için uygulamadan ilgili işyerini seçmek ve ödeme tutarını girmek yeterli oluyor. Uygulama aynı zamanda adisyon açmaya ve ikinci bir kişinin uygulama ile hesaba katılması ile ortak ödeme yapmaya olanak veriyor. FastPay ile internetten online ödeme de yapılabiliyor.
     DenizBank müşterileri ise fastPay içindeki cüzdanlarından mevduat, kredili mevduat hesabı veya fon bakiyelerinden ödeme yapabiliyor.
     Açıklamada konuyla ilgili görüşlerine yer verilen DenizBank Dijital Kuşak Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Murat Çelik, DenizBank'ın inovatif yaklaşımına paralel olarak birçok alanda sektörü ilklerle tanıştırdığını belirterek fastPay uygulaması ile ilgili, şunları ifade etti:
     "Türkiye nüfusu 29 yaş ortalaması ile genç bir nüfusa ve aynı zamanda yaklaşık olarak 65 milyon GSM kullanıcısına sahip. Mobil cihaz kullanımının da yaygınlaşmasına paralel, mobil bankacılık uygulamalarına ilgi her geçen gün artıyor. Biz de DenizBank olarak bu alanda birçok uygulama hayata geçiriyoruz, fastPay de bunların en yenisi. FastPay'i benzerlerinden farklı kılan en önemli özellikleri ise; para transferinde gönderici ve alıcının DenizBank müşterisi olmasına gerek kalmadan işlem yapabilmesi, sesle para gönderme ve kullanıcıların restoranda kasaya gitmeden direkt mobil uygulamanın içinden ödeme yapabilmesine olanak tanıması."
    
    
    

Bu haberi 147 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir