DenizBank'tan İmalatçıya Altın Destek Kredisi

  • Yazı boyutu
DenizBank'tan İmalatçıya Altın Destek Kredisi

DenizBank'tan İmalatçıya Altın Destek Kredisi

DenizBank, İmalatçıya Altın Destek Kredisi ile imalatçı müşterilerinin has altın ihtiyaçlarını karşılıyor.
     Yapılan açıklamaya göre, DenizBank, altın bankacılığı konusunda sektörde yine bir ilke imza attı. DenizBank Altın Bankacılığı, son olarak hayata geçirdiği İmalatçıya Altın Destek Kredisi ile kuyumcuların nakit akışına uygun şekilde has altın alım imkanı getirdi. Üç aya varan ödemesiz dönemin bulunduğu İmalatçıya Altın Destek Kredisi'nde öteleme süresi sonrasında 9 ay veya 12 ay vade üzerinden taksitlendirme imkanı da bulunuyor.
     DenizBank'ın yeni ürünü ile sektör firmalarının vadeli satışlarının finanse edilebilmesi de mümkün hale geldi. İmalatçıya Altın Destek Kredisi, taksitli altın kredisi kapsamına giriyor. Üreticiye hammadde sağlama imkanı getiren üründe kredi gram altın olarak kullandırılıyor ve kuyumcu da krediyi gram altın olarak geri ödüyor.
     DenizBank Altın Bankacılığı Grup Müdürü Cem Turgut Gelgör, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, mücevher ve kuyumculuk sektöründe özellikle fuar dönemlerinde alınan siparişlerin hazırlanmasıyla vadeli satış bedellerinin tahsilatının, sektör firmalarına yüksek tutarlarda işletme sermayesi ihtiyacı doğurduğunu belirtti.
     Firmaların ürünü tasarlamasından sipariş zamanına, sipariş zamanından tahsilat zamanına kadar geçen sürecin uzayabildiğini ifade den Gelgör, bu süreçte sektör firmalarının finansman ihtiyacında en önemli girdisinin ise has altın olduğuna dikkati çekti.
     DenizBank Altın Bankacılığı olarak bu konuda sektör taleplerinin karşılanacağı İmalatçıya Altın Destek Kredisi'ni sunduklarını dile getiren Gelgör, "Bu kredimizde müşterilerimiz 3 ay ödemesiz dönem ile dilerlerse 9, dilerlerse 12 taksit seçeneğinden yararlanabiliyor. Sektörümüzü altın bankacılığı konusunda ilklerle tanıştırmaya, mücevher ve kuyumculuk sektörüne de en yeni ve kaliteli ürünleri sunmaya devam edeceğiz" bilgisini verdi.
    
    
    

Bu haberi 96 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir