DenizBank'tan, 2012 yılında 813 milyon lira kar -DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı…

  • Yazı boyutu
DenizBank'tan, 2012 yılında 813 milyon lira kar
     -DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı…

DenizBank'tan, 2012 yılında 813 milyon lira kar -DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Ateş: -"800'e yakın yeni çalışanı bünyemize katarak, toplam çalışan sayımızı 11 bin 618'e ulaştırdık. Çünkü istihdam yaratmayı kurumsal gelişimin ötesinde bir sosyal sorumluluk yaklaşımı olarak görüyoruz"

DenizBank, 2012 yılında 813 milyon lira solo net kar elde etti.
     Yapılan açıklamaya göre, DenizBank 2012 yılında büyümeye devam ederek 813 milyon lira solo net kar elde etti.
     Konuyla ilgili görüşlerine yer verilen DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, son iki yılda açtıkları 100'den fazla şube ve yarattıkları 2 binin üzerindeki iş gücüyle, Türkiye'nin en çok şube açan ve en çok istihdam yaratan özel bankası olarak, Türkiye'nin 81 iline hizmet götüren iki özel bankadan biri konumuna eriştiklerini belirtti.
     Ateş, şimdiye kadar sektörde pek de rastlanmayan bir biçimde, satış sürecinde olmalarına rağmen, tam 1 yıl boyunca her alanda büyümeyi sürdürebildiklerini ifade etti.
     Bankanın 2012 yıl sonu solo net karının 813 milyon lira olarak gerçekleştiğini, geçen yıl elde edilen iştirak satış karları ve temettü gelirleri dışarıda bırakıldığında net karda yüzde 16'lık bir artış olduğunu kaydeden Ateş, "Bizi 15. yılımızda konsolide aktif büyüklükle özel bankalar arasında 5.liğe taşıyan ve bu cesur yolculuğumuzda yalnız bırakmayan 5,8 milyon müşterimize teşekkür ederiz" dedi.
     Açıklanan bilanço verileri sonucu Türkiye ekonomisinin önemli alanlarında DenizBank'ın öncülüğünü devam ettirdiğine dikkati çeken Ateş, aktifte yüzde 26, nakdi kredilerde yüzde 25 ve mevduatta yüzde 32 büyümeyle, özel bankalar arasında tarım finansmanında yüzde 23,6, Özel bankalar arasında kamu finansmanında yüzde 39 ve turizm finansmanında yüzde 14,7 pazar payıyla, spor kulüplerinde 127 bin adet taraftar kartla ve ticari kartlar pazarında 632 bin kartla liderliğini koruduğunu ifade etti.
     Ateş, gösterdikleri yüksek performans neticesinde, 2012 yıl sonunda hizmet ağlarında yer alan yurt içi ve yurt dışı şube sayısını toplamda 624'e yükselttiklerini belirterek, "800'e yakın yeni çalışanı bünyemize katarak, toplam çalışan sayımızı 11 bin 618'e ulaştırdık. Çünkü istihdam yaratmayı kurumsal gelişimin ötesinde bir sosyal sorumluluk yaklaşımı olarak görüyoruz" dedi.
     Kurulduğu günden bu yana kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerini asli faaliyetlerinin ayrılmaz bir bileşeni olarak gören DenizBank'ın, 2012 yılında da kültür ve sanat dünyasının ana destekçilerinden olduğunu belirten Ateş, "Sberbank Ailesi'nin bizi geleceğe taşıyacak güçlü rüzgarıyla, finansal ve operasyonel başarımızın yanı sıra, sanat ve eğitim alanında ülkemize sağladığımız katkılar da artarak devam edecektir" dedi.
     Açıklamaya göre, insan kaynaklarından kanal inovasyonuna, sürdürülebilirlikten proje finansmanına pek çok alanda yenilikçi uygulamaları hayata geçiren DenizBank, yerel ve uluslararası birçok ödül kazandı.
     Sadece Türkiye'de değil dünyada da ilklere imza atan DenizBank, Facebook şubesi, twitter üzerinden kredi başvurusu ve fastPay gibi birçok mobil ve dijital uygulamayı müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak için hizmetlerine sundu.
    
    
    

Bu haberi 155 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir