Denizbank, piyasa yapıcı banka olarak atandı

  • Yazı boyutu
Denizbank, piyasa yapıcı banka olarak atandı

Denizbank, piyasa yapıcı banka olarak atandı

Denizbank'ın, Hazine Müsteşarlığı tarafından piyasa yapıcı banka olarak atandığı bildirildi.
     Denizbank tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
     "Denizbank tahvil-bono piyasasında 7 Aralık 2012 itibarı ile yüzde 12,3 pazar payına sahip olup sıralamada üçüncü konumdadır. Finansal piyasaların her anlamda etkin bir oyuncusu olarak kamu borçlanma kağıtları piyasasında da Hazine Müsteşarlığı tarafından piyasa yapıcı olarak atanmıştır. Türk Sermaye piyasalarının gelişmesi/derinleşmesi için Denizbank üzerine düşen rolü arttırarak oynamaya devam edecektir."
     Hazine'den yapılan yazılı açıklamada, piyasa yapıcılığı sisteminde yer alan veya sisteme yeni dahil olmak isteyen bankalar için Ocak-Aralık 2013 dönemine ilişkin belirlenmiş olan kriterlerin 11 Aralık 2012 tarihinde kamuoyuna duyurulduğu hatırlatıldı.
     Açıklamada, kriterleri karşılayan Akbank, Denizbank, Deutsche Bank, Finansbank, HSBC Bank, ING Bank, Ziraat Bankası, Türk Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, Halk Bankası, İş Bankası, Vakıflar Bankası, Yapı ve Kredi Bankası'nın piyasa yapıcı olarak faaliyet göstermesinin uygun görüldüğü kaydedildi.
    
    
    

Bu haberi 147 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir