Denizbank'ın borçlanma aracı ihracı 24 Eylül'de gerçekleştirilecek

  • Yazı boyutu
Denizbank'ın borçlanma aracı ihracı 24 Eylül'de gerçekleştirilecek

Denizbank'ın borçlanma aracı ihracı 24 Eylül'de gerçekleştirilecek

Denizbank, 296 gün vadeli 8 milyon 600 bin lira nominal değerli banka bonosu ihracını 24 Eylül 2012 tarihinde gerçekleştireceğini duyurdu.
     Denizbank AŞ'nin, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklamasında, bankanın daha önce yurtiçinde 2,1 milyar lira tutara kadar farklı vadelerde Türk Lirası cinsinden banka bonosu ve/veya tahvil ihraç edilmesi kapsamında söz konusu banka bonosu ve tahvillerin kurul kaydına alındığının duyurulduğu hatırlatıldı.
     Açıklamada şunlar kaydedildi:
     "Bankamız Yönetim Kurulu tarafından 12 Eylül 2012 tarihinde bu defa 296 gün vadeli, 8 milyon 600 bin lira nominal değerli iskontolu banka bonosu ihracının nitelikli yatırımcılara tahsisli satış yoluyla gerçekleştirilmesine, ihraca ilişkin faiz oranı, fiyat ve diğer şartların belirlenmesi, yetkili mercilere başvuruların yapılması ve konu ile ilgili sair işlemler için Genel Müdürlüğe yetki verilmesi hususunda karar alınmıştır.
     Bankamız tarafından söz konusu ihraçla ilgili olarak 19 Eylül 2012 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu ve İstanbul Menkul Kıymetler Borsasına gerekli başvurular yapılmış ve ihraca konu banka bonoları Sermaye Piyasası Kurulunun 21 Eylül 2012 tarih ve 61/BB-879 numaralı kurul kayıt belgesiyle Kurul kaydına alınmış olup; söz konusu ihraç 24 Eylül 2012 tarihinde gerçekleştirilecektir."
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir