DenizBank, bankacılık inovasyon yarışmasında finale kaldı

  • Yazı boyutu
DenizBank, bankacılık inovasyon yarışmasında finale kaldı

DenizBank, bankacılık inovasyon yarışmasında finale kaldı

DenizBank, Facebook Bankacılığı uygulaması ile dünyanın en prestijli bankacılık organizasyonu Banka İdaresi Enstitüsü (BAI) bünyesinde düzenlenen 2012 Finacle Global Bankacılık İnovasyon yarışmasında Kanal İnovasyonu dalında 152 aday arasından finale kaldı.
     DenizBank açıklamasına göre, Türk bankacılık sektöründe yeni bir uygulamaya daha imza atan DenizBank, müşterilerine dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook'tan bankacılık işlemlerini gerçekleştirme imkanı getiren DenizBank, bu projesiyle global çapta önemli başarılara imza atmaya devam ediyor.
     DenizBank, Facebook Bankacılığı uygulaması ile dünyanın en prestijli bankacılık organizasyonu BAI - Finacle Global Bankacılık İnovasyon Yarışması'nda Kanal İnovasyonu dalında 152 aday arasından finale kaldı. Bankacılık sektörünü global anlamda etkileyen birçok inovatif projenin değerlendirmeye alındığı yarışmanın kazananları 9 Ekim 2012 tarihinde açıklanacak.
     DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, konuya ilişkin değerlendirmesinde, dünyada bir ilke imza attıkları Facebook Bankacılığı uygulamalarını yine dünyada ilk olacak yepyeni özellikler ekleyerek, geliştirmeye devam ettiklerini belirtti.
     Facebook Bankacılığı'nın ilk tanıtımının yapıldığı günlerde Facebook'un merkezinden de tebrik mesajı aldıklarını hatırlatan Ateş; DenizBank'ın inovasyonla yakaladığı farklılaşmanın ülke sınırlarını aştığını söyledi.
     Twitter ve Facebook'tan özel faizlerle kredi başvurusu alan tek banka olduklarını ve yine bu kanallarda müşterilerinin hayatını kolaylaştıracak birçok yenilik devreye almayı planladıklarını kaydeden Ateş; mobil ödeme altyapıları olan "CepParam"ı da eklenecek yeni özelliklerle geliştirmeye devam ettiklerini açıkladı.
     Ateş, şunları kaydetti:
     "DenizBank olarak teknolojiyi yakından takip ediyor, yenilikçi uygulamalarımızla sektörümüzde ilklere imza atmaya devam ediyoruz. Bankamız dijital platformlarda çok önemli ve işimize değer katan yatırımlar yapıyor. AR-GE ve teknolojiye yaptığımız bu yatırımların başarıya ulaşması ve küresel çapta itibarlı kurumlar tarafından takdir edilmesi, çalışma azmimizi daha da artırıyor. Bu vesileyle, bizi bu çok prestijli yarışmada finale taşıyan Facebook Bankacılığı projemizde emeği geçen tüm ekip arkadaşlarımı tebrik ediyorum."
    
    
    

Bu haberi 175 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir