Denizbank'a Kanal İnovasyonu Ödülü

  • Yazı boyutu
Denizbank'a Kanal İnovasyonu Ödülü

Denizbank'a Kanal İnovasyonu Ödülü

Denizbank, bankacılık organizasyonu BAI-Finacle Global Bankacılık İnovasyon Yarışması'nda, Kanal İnovasyonu Ödülü'nün sahibi oldu.
     Denizbank tarafından yapılan açıklamaya göre, Denizbank, Facebook'ta Bankacılık uygulaması ile dünyanın bankacılık organizasyonu BAI-Finacle Global Bankacılık İnovasyon Yarışması'nda Kanal İnovasyonu Ödülü'ne layık görüldü.
     Yarışmada, dünyanın değişik bölgelerindeki 152 aday bankadan 3 banka ve projesi finale kaldı. Bankwest (Avustralya) "Management Transformation", OCBC Bank (Singapur) "Segment Offering" ve Denizbank da "Facebook Bankacılığı" ile ödül için yarıştı.
     Yapılan değerlendirmede "Kanal İnovasyonu Ödülü"nün sahibi Denizbank oldu.
     Sonuçları, 9 Ekim tarihinde Amerika Birleşik Devletleri'nde açıklananan yarışmada, ödülü Denizbank adına Dijital Kuşak Bankacılığı Kanal Yönetimi Grup Müdürü Murat Erdağ aldı.
     Ödüle ilişkin değerlendirmede bulunan Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, dünyada bir ilke imza atan Facebook'ta Bankacılık uygulamalarını yine dünyada ilk olacak yepyeni özellikler ekleyerek, geliştirmeye devam ettiklerini belirtti.
     Ateş, şunları kaydetti:
     "Banka olarak genç yaşımıza rağmen teknoloji konusunda sektörümüze öncülük ediyoruz, dijital platformlarda fark yaratan ve işimize değer katan yatırımlar yapıyoruz. Ar-Ge ve teknolojiye yaptığımız bu yatırımların başarıya ulaşması ve küresel çapta itibarlı kurumlar tarafından takdir edilmesi, çalışma azmimizi daha da artırıyor. Bildiğiniz gibi Dünyada Facebook'tan para transferi yapılabilen ilk banka Denizbank olmuştu. Denizbank müşterileri Facebook hesaplarından, banka müşterisi olmasalar dahi istedikleri kişinin cep telefonlarına 7/24 para gönderebiliyor, gönderiyi alan kişiler de istedikleri Denizbank ATM'sinden parayı çekebiliyor ya da yine hiçbir sınırlama olmadan cep telefonları aracılığı ile para transferi yapabiliyorlar. Bu imkan tamamen ücretsiz olarak sunuluyor."
     Facebook Bankacılık uygulamasının ilk tanıtımının yapıldığı günlerde Facebook'un merkezinden de tebrik mesajı aldıklarını, Denizbank'ın inovasyonla yakaladığı farklılaşmanın ülke sınırlarını aştığını ifade eden Ateş, "Teknolojiye büyük önem veren Sberbank ile uluslararası başarılarımız daha da artacak. Bu vesileyle, bizi bu prestijli yarışmada birinciliğe taşıyan Facebook'ta Bankacılık projemizde emeği geçen tüm ekip arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Ülkemize ve Bankamıza hayırlı olsun." dedi.
    
    
    

Bu haberi 159 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir