Demiryollarında "yüksek hız" uluslararası seminerde tartışılacak -Uluslararası Demiryolları…

  • Yazı boyutu
Demiryollarında "yüksek hız" uluslararası seminerde tartışılacak
  -Uluslararası Demiryolları…

Demiryollarında "yüksek hız" uluslararası seminerde tartışılacak -Uluslararası Demiryolları Birliği ile TCDD'nin ortaklaşa düzenlediği "UIC Yüksek Hız Semineri" yarın Ankara'da başlayacak

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ile dünya demiryollarının örgütsel çatısını oluşturan Uluslararası Demiryolları Birliği'nin (UIC) ortaklaşa düzenleyeceği Yüksek Hız Semineri yarın Ankara'da başlayacak.
     TCDD'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Ankara Rixos Hotel'de yapılacak seminerin açılışını, aynı zamanda Uluslararası Demiryolları Birliği Ortadoğu Bölgesel Kurulu (RAME) Başkanı olan TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman ve UIC Yüksek Hız Direktörü Ignacio Barron birlikte yapacak.
     Yurt içi ve yurt dışından seminere katılan uzmanlar, Türkiye'de ve dünyada yüksek hızla ilgili ticari vizyon, yüksek hıza yönelik stratejik ögeler, yüksek hızlı sistemlerde teknolojinin gelişimi, emniyet ve güvenlik gibi konuları tartışacak.
     5 Ekim'e kadar sürecek seminerin ikinci gününde, yüksek hız istasyonları ile ilgili stratejik unsurlar, yüksek hız ve çevre, yüksek hızda standartlar-teknoloji transferi, araştırma ve yenilikler, yüksek hız sistemlerinde emniyet ve güvenlik konuları ele alınacak.
     Seminerin son gününde ise yabancı misafirlerle birlikte yüksek hız inşaat hattına teknik ziyaret gerçekleştirilecek.
    
    
    

Bu haberi 113 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir