DEİK/Dünya Türk İş Konseyi toplantısı New York'ta yapılacak

  • Yazı boyutu
DEİK/Dünya Türk İş Konseyi toplantısı New York'ta yapılacak

DEİK/Dünya Türk İş Konseyi toplantısı New York'ta yapılacak

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesindeki Türk-Amerikan İş Konseyi'nin (TAİK) Yatırım Konferansı toplantısı New York'ta yapılacak.
     DEİK açıklamasına göre, DEİK/Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) çatısı altında daha önce Türkiye, Almanya, Fransa, Hollanda, Japonya, Çin ve İngiltere'de yapılan toplantı, bu kez Amerika'da yapılacak.
     Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in de katılması beklenen, DEİK/TAİK tarafından New York'ta düzenlenecek Yatırım Konferansı sırasında, New York Borsası'nda Türk gongu çalacak.
     DEİK İcra Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, DTİK Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Muhtar Kent, Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Hikmet Ersek ve Amerika kıtasının tamamından katılan yaklaşık 250 işadamı 19 Ekim tarihinde New York saatiyle 14.00'de DTİK Amerika Buluşması'na katılacak.
     Amerika'da bulunan tüm ticaret müşavirleri, konsoloslar ve büyükelçilerin de katılacağı toplantıda geçmişten bugüne yapılan faaliyetler ve çalışmalar gözden geçirilerek, DTİK'in Türk iş dünyasında geldiği nokta görüşülecek.
     Yurt dışında bulunan Türk iş adamları için oldukça büyük önem taşıyan DTİK'in, yurt dışında başarısını kanıtlamış Türk iş adamlarını bir araya getireceği toplantı sırasında, Bakan Mehmet Şimşek, Rona Yırcalı, Muhtar Kent ve Hikmet Ersek birer konuşma yapacak.
    
    
    

Bu haberi 137 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir