Davos Dünya Ekonomik Forumu'na Türkiye'den yoğun katılım -Türkiye'yi Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu,…

  • Yazı boyutu
Davos Dünya Ekonomik Forumu'na Türkiye'den yoğun katılım
  -Türkiye'yi Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu,…

Davos Dünya Ekonomik Forumu'na Türkiye'den yoğun katılım -Türkiye'yi Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu, Taner Yıldız ve Fatma Şahin temsil edecek

İsviçre'nin Davos kasabasında düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu 2013 Yıllık Toplantısı'na Türkiye, hükümet üyeleri, iş dünyası ve sivil toplumdan yoğun katılımla damga vuracak.
     Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Aile, Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, 22-27 Ocak tarihleri arasında toplanacak forumun farklı oturumlarında konuşmalar yapacak.
     Üst düzey konukları arasında Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere Başbakanı David Cameron, İtalya Başbakanı Mario Monti, Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev, Polonya Başbakanı Donald Tusk, Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç, Mısır Başbakanı Hişam Kandil, Libya Başbakanı Ali Zeydan, Tunus Başbakanı Hamadi Cibali, Katar Başbakanı Şeyh Hamad Bin Casim El Tani, Ürdün Kralı Abdullah, Filistin Yönetimi Başbakanı Selam Fayyad, Malezya Başbakanı Necip Abdülrezzak, ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in yer alacağı foruma 50 devlet ve hükümet başkanı, yüzlerce bakan ve 1500 iş dünyası temsilciyle birlikte BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, IMF Başkanı Christine Lagarde, Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim, Dünya Ticaret Örgütü Başkanı Pascal Lamy, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi ve AB Komisyonu'nun ekonomik ve parasal işlerden sorumlu Başkan Yardımcısı Olli Rehn gibi isimler katılacak.
     Forumun diğer Türk katılımcılarından bazıları ise Güler Sabancı, Ferit Şahenk, Ahmet Çalık, Cüneyd Zapsu, Tuncay Özilhan, Arzuhan Doğan Yalçındağ ve yazar Elif Şafak olacak.
     Bu yılki ana teması "Dirençli dinamizm" olan foruma Coca Cola Üst Yöneticisi (CEO) Muhtar Kent'le birlikte, Embraer, Dow Chemical Company, Toshiba, UBS ve Uluslararası Saydamlık Örgütü'nün başkanları ev sahipliği yapıyor.
    
    
    

Bu haberi 157 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir