"Danışmanlık Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliği"nde değişiklik

  • Yazı boyutu
"Danışmanlık Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliği"nde değişiklik

"Danışmanlık Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliği"nde değişiklik

"Danışmanlık Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliği"nde yapılan değişiklik ile hizmet alımları için ön görülen üst limit tutarının 4 katının altında kalan danışmanlık hizmetleri, hizmet alımı ihalesiyle gerçekleştirilebilecek.
     Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Kamu İhale Kurumu tarafından "Danışmanlık Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Buna göre, 4 Mart 2009 tarihli 27159 sayılı mükerrer Resmi Gazete'de yayımlanan Danışmanlık Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliği'ne göre, yaklaşık maliyeti, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'nun çıktığı 2002'de "25 milyar ile 50 milyar lira (1 Ocak 2005'de Türk lirasından 6 sıfırın atılmasıyla 25-50 bin lira olan) arasında olan mal veya hizmet alımları ve 50 milyar ile 250 milyar lira (1 Ocak 2005'de Türk lirasından 6 sıfırın atılmasıyla 50-250 bin lira olan) arasında olan yapım işleri" olarak tanımlanan hizmet alımları için öngörülen üst limit tutarının altında kalan danışmanlık hizmetleri, hizmet alımı ihalesiyle gerçekleştiriliyordu.
     Yayımlanan yeni yönetmelikle yaklaşık maliyeti şu anda "25 bin ile 50 bin lira arasında olan mal veya hizmet alımları ve 50 bin ile 250 bin lira arasında olan yapım işleri" olarak tanımlanan hizmet alımları için ön görülen üst limit tutarının 4 katının altında kalan danışmanlık hizmetleri, hizmet alımı ihalesiyle gerçekleştirilebilecek.
    
    
    

Bu haberi 140 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir