Damızlık sığır yetiştiricilerinden Başbakan Erdoğan'a teşekkür -TDSYMB Genel Başkanı Özden,…

  • Yazı boyutu
Damızlık sığır yetiştiricilerinden Başbakan Erdoğan'a teşekkür
  -TDSYMB Genel Başkanı Özden,…

Damızlık sığır yetiştiricilerinden Başbakan Erdoğan'a teşekkür -TDSYMB Genel Başkanı Özden, Başbakan Erdoğan'a canlı hayvan ve kırmızı et ithalatında gümrük vergilerinin artırılması nedeniyle ulusal bir gazeteye ilan vererek teşekkür etti -Özden: "Et fiyatlarında artış olacak deniliyor. Bu asılsız. Bazı kişilerce pompalanıyor"

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği (TDSYMB) Genel Başkanı Cemalettin Özden, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a canlı hayvan ve kırmızı et ithalatında gümrük vergilerinin artırılması nedeniyle ulusal bir gazeteye ilan vererek teşekkür etti.
     Özden, AA muhabirine yaptığı açıklamada, canlı hayvan ve kırmızı et ithalatında gümrük vergilerinin artırılmasını çok olumlu karşıladıklarını ifade etti.
     Vergi artışıyla ithal hayvan sayısında azalma yaşanacağına işaret eden Özden, "Canlı hayvan ve kırmızı et ithalatında gümrük vergilerinin artırılması yerli üreticimizin ürününün değer bulmasını sağlar. 'Et fiyatlarında artış olacak' deniliyor. Bu asılsız. Bazı kişilerce pompalanıyor. Gümrük vergisi karkas etin kilogram maliyetinde en fazla 2 lira artış yaratır" diye konuştu.
     Bu yıl yağış azlığına bağlı olarak sap saman boylarının kısa kaldığını, bu durumun da yem fiyatlarında artışa neden olduğunu hatırlatan Özden, "Kurbanlıklar birçok yetiştiricinin elinde kaldı. Bu da hayvan varlığımızın çok olduğu anlamına gelir. Bu tür bir vergi artışı yerli üreticiyi bir nebze rahatlatacak" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 171 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir