Daimler, Ford ve Nissan üçlü anlaşma imzaladı...

  • Yazı boyutu
Daimler, Ford ve Nissan üçlü anlaşma imzaladı...

Daimler, Ford ve Nissan üçlü anlaşma imzaladı...

Daimler, Ford Motor ve Nissan Motor, sıfır emisyon teknolojisini hızlandırmak, ortak yakıt hücresinin geliştirilmesi ve yatırım giderlerinin azaltılması için üçlü bir anlaşmaya imza attı. İşbirliğinin sonucunda dünyanın düşük maliyetli, yaygın olarak kullanılacak yakıt hücreli elektrikli aracını 2017 yılında üretilmesi bekleniyor.
     Üç şirket arasındaki anlaşmanın, elektrikli araç üretiminde küresel şartları ve bileşen standartlarını belirlemesi, üreticiler, politika yapıcılara, otomotiv endüstrisine hidrojen altyapısının geliştirilmesi için cesaret vermesi bekleniyor.
     Ford Motor Company tarafından yapılan yazılı açıklamada, her üç şirketinde anlaşmanın gerektirdiği amaçlar doğrultusunda teknoloji yatırımlarını ortaklaşa ve eşit miktarda yapacağı belirtildi. Anlaşmanın en büyük önceliğinin, aradaki işbirliğini arttırararak dünyanın ilk ve en yaygın kullanılacak, düşük maliyetli elektrikli aracının üretilmesini amaçladığı belirtildi.
     Ford Motor Küresel ürün geliştirme Başkan Yardımcısı Raj Nair, "Birlikte çalışmak kesinlikle teknolojinin geliştirilmesini hızlandıracak ve piyasasının müşterilerimiz için daha uygun fiyatlı hale gelmesini sağlayacak. Bu işbirliğinden hepimiz faydalanacağız, ortaya çıkan sonuç şirketleri tek başına elde edebileceğinden daha iyi olacak" dedi.
    
    
    

Bu haberi 120 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir