Dağıtım şirketi yüksek gerilim seviyesindeki bağlantı noktasını değiştirebilecek

  • Yazı boyutu
Dağıtım şirketi yüksek gerilim seviyesindeki bağlantı noktasını 
değiştirebilecek

Dağıtım şirketi yüksek gerilim seviyesindeki bağlantı noktasını değiştirebilecek

Dağıtım şirketi, yüksek gerilim seviyesindeki bağlantı noktasını, kullanıcı ile arasında yaptığı bağlantı ve/veya sistem kullanım anlaşmasında yer alan hükümler çerçevesinde değiştirebilecek.
     Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) "Elektrik Piyasası Dağıtım Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Değişiklikle, etkin şiddeti 1000 volt ve altındaki gerilimi ifade eden alçak gerilim (AG), irtibat hattının dağıtım sistemine bağlandığı nokta olarak belirlendi.
     Etkin şiddeti 1000 voltun üzerinde olan gerilime karşılık gelen yüksek gerilim (YG) ise dağıtım şirketi ile kullanıcı arasında yapılan bağlantı ve/veya sistem kullanım anlaşmasında yer alan hükümler çerçevesinde dağıtım şirketi tarafından belirlenen nokta oldu.
     Bu nokta, daha önce ancak tarafların mutabakatıyla değiştirilebiliyordu.
     Ayrıca, dağıtım şirketi tarafından kalıcı olarak temin edilen sayaçların mülkiyeti, dağıtım şirketine ait olacak. Sayaçların kullanıcı mülkiyetinde olması durumunda da bağlantı noktası aynı kalacak.
    
    
    

Bu haberi 127 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir