D.ream, Mezzaluna ortaklığı ile İtalyan mutfağında da büyümeye devam edecek

  • Yazı boyutu
D.ream, Mezzaluna ortaklığı ile İtalyan mutfağında da büyümeye devam edecek

D.ream, Mezzaluna ortaklığı ile İtalyan mutfağında da büyümeye devam edecek

Doğuş Grubu'nun yeme-içme ve eğlence sektöründeki yatırımları ile dikkat çeken şirketi D.ream, yüzde 70 hisse devri ile ünlü İtalyan restoran zinciri Mezzaluna'ya ortak oldu.
     D.ream açıklamasına göre, Mezzaluna, Türkiye'deki İtalyan mutfağı temsilcilerinden biri olarak 18 yıl önce açıldı. Şirket, bugün yalnızca İtalyan mutfağı alanında değil, casual-dining alanında da en tercih edilen restoran markalarından biri olarak yeme-içme, eğlence sektöründe önemli bir noktaya ulaştı.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Mezzaluna Gıda İşletmecilik Sanayi ve Ticaret AŞ'nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Bingöl, şunları kaydetti:
     "Mezzaluna olarak 1995'den bu yana casual-dining alanında hizmet veriyoruz. Bu 18 yıl içerisinde sadece İtalyan mutfağına odaklanıp, uzmanlaşarak ciddi bir bilgi birikiminin yanı sıra, saygın bir marka algısına sahip 12 restoran yarattık. Bundan sonra da, yeme-içme ve eğlence sektöründe kurumsallaşmanın öncüsü olacağına inandığımız D.ream ile ortaklığımız sayesinde, markamızı çok daha iyi noktalara taşıyacağımıza inancımız tam.
     D.ream ile ortaklığımız sonucunda yurtiçi ve yurtdışındaki yatırımlarımıza hız verip, uzun yıllardır bize gelmekte olan talepleri de değerlendirerek, Mezzaluna markasını ve kalitesini daha geniş kitleler için ulaşılabilir kılacağız."
     D.ream Üst Yöneticisi (CEO) Levent Veziroğlu ise, "Mezzaluna, 18 yıllık birikimi ile İtalyan mutfağının gerçek örneklerini sunan menüsü, renkli dekorasyonu, hareketli ve rahat ortamı, hızlı ve kaliteli servisi ile Türk yeme-içme, eğlence sektörü için çok değerli bir klasik. Markanın bünyemize katılmasından dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 166 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir