D-Marin Marinalar Grubu, Hırvatistan'daki ACI Grubu'nun yüzde 6,92'sini satın aldı

  • Yazı boyutu
D-Marin Marinalar Grubu, Hırvatistan'daki ACI Grubu'nun yüzde 6,92'sini 
satın aldı

D-Marin Marinalar Grubu, Hırvatistan'daki ACI Grubu'nun yüzde 6,92'sini satın aldı

Doğuş Grubu'na bağlı D-Marin Marinalar Grubu, Akdeniz'deki en büyük marina zinciri olan Adriatic Croatia International (ACI) Grubu'nun yüzde 6.92'sini satın alarak uluslararası marinacılıkta pazar lideri olma hedefine bir adım daha yaklaştı.
     Yapılan açıklamaya göre, En son Atina borsasına kayıtlı LAMDA Grubu'yla imzaladığı ortaklık sözleşmesiyle gündeme gelen Doğuş Grubu, yüzde 6,92 hissesini satın aldığı Adriatic Croatia International (ACI) Grubu'yla marinacılık sektöründeki iddiasını bir kez daha ortaya koydu.
     Merkezi Hırvatistan'ın Opatija şehrinde bulunan Adriatic Croatia International (ACI) Grubu'na bağlı 21 marinanın 11'i ana karada, 10'u ise adalarda yer alıyor. Kuzeydeki Umag'dan güneydeki Dubrovnik'e kadar Hırvatistan'ın sahil şeridi boyunca ACI Grubu marinalarının, toplamda 7021 adet tekne bağlama kapasitesi bulunuyor.
     Doğuş Grubu; D-Marin Mandalina, D-Marin Dalmacija ve D-Marin Borik ile Akdeniz çanağında yaptığı yatırımlara bir yenisini, geçtiğimiz günlerde Atina Borsası'na kote olan Lamda Geliştirme'ye ait "Flisvos Marina" ile eklemişti. D-Marin Marinalar Grubu'nun yüzde 50-50 oranında ortak işletilmesi ve yönetilmesi konusunda anlaşmaya vardığı Marina, Atina'da mega yatlara özel hizmet veren birinci sınıf, ultra lüks bir marina konumunda bulunuyor.
     D-Marin Marinalar Grubu, bu anlaşmanın hemen ardından Adriatic Croatia International (ACI) Grup hisselerinin yüzde 6.92'sini satın alarak, marinacılık alanında, dünyanın en gözde yat merkezlerinde yaptığı yatırımlarına bir yenisini ekledi. Doğuş Grubu CEO'su Hüsnü Akhan yaptığı açıklamada; uluslararası marinacılıkta pazar lideri olma hedefleri doğrultusunda büyüme planlarını hayata geçirdiklerini belirtirken, en son Yunanistan ve şimdi de Hırvatistan'da yaptıkları işbirliklerinin bu kararlılığın önemli bir göstergesi olduğunu vurguladı.
     Akhan, Hırvatistan'ın Doğu Akdeniz'de yat trafiğini şekillendiren önemli ülkelerden biri olduğunun altını çizerken, D-Marin Marinalar Grubu olarak uluslararası arenada, Akdeniz ve Adriyatik Bölgesi pazarlarında yeni satın alma ve marina geliştirme projeleri üzerinde çalışmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 129 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir