D&B 4. Çeyrek Türkiye Ekonomik Beklentiler Endeksi geriledi

  • Yazı boyutu
D&B 4. Çeyrek Türkiye Ekonomik Beklentiler Endeksi geriledi

D&B 4. Çeyrek Türkiye Ekonomik Beklentiler Endeksi geriledi

Dun&Bradstreet (D&B) Türkiye'nin her üç ayda bir fikir önderleri konumundaki iş adamlarının katılımıyla gerçekleştirdiği Ekonomik Beklentiler Endeksi'nin 2012 dördüncü çeyrek sonuçları açıklandı.
     D&B açıklamasında yer alan rapor sonuçlarına göre, üçüncü çeyrekte 49,17 olan D&B Türkiye Ekonomik Beklentiler Endeksi'nin, ilk üç çeyrekteki yükselişin aksine düşüşe geçerek dördüncü çeyrekte 39'a gerilediği kaydedildi.
     D&B Ekonomik Beklentiler Endeksi çalışmasına gönüllü katılan iş adamlarının yüzde 40'ı bu gerilemenin 2012 yılı dördüncü çeyreği ile sınırlı kalacağına inanırken, yüzde 9'u istihdamda azaltmaya gideceklerini belirtti.
     Yılın ilk üç çeyreğinde yükselerek 49,17'ye ulaşan endeks, fikir önderleri ile gerçekleştirilen anket sonucunda 10 puan gerileyerek 39 puana düştü.
     Açıklamada konuya ilişkin değerlendirmesi aktarılan D&B Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Dr Selim Seval, D&B Türkiye Ekonomik Beklentiler Endeksi Raporu'nun sonuçlarının ekonomide bir gerilim biriktiğinin göstergesi olduğunu dile getirdi.
     Buna karşılık kriz beklentisine yol açacak ekonomik göstergelerin olmadığını vurgulayan Seval, şunları kaydetti:
     "Ekonomik karar alıcı birimlerin yönetimleri takdire layık. Rakamları iyi yöneten bu birimlerden şimdi beklenen, kriz psikolojisini de bu sefer iyi yönetmeleridir. İş toplantılarında bugünlerde çokça konuşulan kriz beklentisi, bu çalışmanın sonuçlarına yansımış durumdadır. Demek ki iş dünyasında böyle bir beklenti var. Karar vericilerin bu beklentiyi kıracak gerekli adımları vakit geçirmeksizin atmaları gerekli."
    
    
    

Bu haberi 129 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir