Cumhuriyetimiz 89 yaşında -Ekonomi Bakanı Çağlayan: -"89 yılda Cumhuriyetimiz, Gazi Mustafa…

  • Yazı boyutu
Cumhuriyetimiz 89 yaşında
  -Ekonomi Bakanı Çağlayan:
  -"89 yılda Cumhuriyetimiz, Gazi Mustafa…

Cumhuriyetimiz 89 yaşında -Ekonomi Bakanı Çağlayan: -"89 yılda Cumhuriyetimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği 'muasır medeniyet seviyesine' ulaşma noktasında büyük mesafeler kat etti"

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, 89 yılda Cumhuriyetin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği "muasır medeniyet seviyesine" ulaşma noktasında büyük mesafeler kat ettiğini bildirdi.
     Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, binbir güçlükle kazanılan Kurtuluş Savaşı'nın Cumhuriyetle taçlandırıldığı 29 Ekim 1923 yılından bu yana 89 yılda, Atatürk'ün gösterdiği "muasır medeniyet seviyesine" ulaşma noktasında büyük mesafeler kat edildiğini bildirdi.
     89 yılda ekonomi başta olmak üzere, her alanda büyük kazanımlar elde edildiğini ve Türkiye'nin dünyanın 17'inci büyük ekonomisi haline geldiğini kaydeden Çağlayan, mesajına şöyle devam etti:
     "Hedefimiz şanlı cumhuriyetimizin 100'üncü kuruluş yıl dönümü olan 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmak, kişi başına milli gelirimizi 25 bin dolara çıkartmak, 500 milyar dolar mal ihracatı gerçekleştirmektir. Türkiye bu hedefe odaklanmış ve emin adımlarla ilerlemektedir. Dünyanın yaşadığı ekonomik krize rağmen, Türkiye krizle mücadelede de başarı hikayesini tüm dünyaya kanıtlamıştır. Yaşanılan ekonomik kriz nedeniyle dünyanın pek çok ülkesi ekonomik sorunlarla boğuşurken, sıkıntı yaşarken Türkiye ekonomisinin dünyaya örnek gösterilmesi 100'üncü kuruluş yıl dönümü hedeflerine ulaşacağımızın kanıtıdır.
     Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor, cumhuriyetimizi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."
    
    
    

Bu haberi 173 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir