Çukurova Holding'den Turkcell açıklaması -"Turkcell'de milli sermayedar katkısı ile varlığının…

  • Yazı boyutu
Çukurova Holding'den Turkcell açıklaması
  -"Turkcell'de milli sermayedar katkısı ile 
  varlığının…

Çukurova Holding'den Turkcell açıklaması -"Turkcell'de milli sermayedar katkısı ile varlığının devamına öncelik vermekteyiz"

Çukurova Holding, Turkcell'de milli sermayedar katkısı ile varlığının devamına öncelik verdiklerini bildirdi.
     Çukurova Holding tarafından yapılan açıklamada, Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ'nin (Turkcell) Yönetim Kurulu üyeliklerine Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yapılan atamalar hakkında TeliaSonera ve Altimo web sitelerinde 12 Mart tarihinde yapılan ve aynı gün bazı internet mecralarına da yansıyan açıklamalarda, şirketlerinin ve gruplarının aleyhine birtakım asılsız ve yanıltıcı iddialara yer verildiğinin görüldüğü belirtilerek, Turkcell'in sahipliği ve yönetimi konusunda ortaya çıkan ihtilaflar ve oluşan gelişmelerin kamuoyu ve yetkili merciler tarafından yakından izlenmekte olduğu ve tarafların tutum ve beyanlarının somut bilgi, belge ve gelişmeler çerçevesinde yine kamuoyu ve yetkili merciler tarafından sağlıklı değerlendirmelere tabi tutularak, isabetli görüş ve kanaatlerin oluşturulduğu ifade edildi.
     Açıklamada şunlar kaydedildi:
     "Çukurova olarak, Türkiye'nin ve bölgenin en önemli değerlerinden biri konumundaki Turkcell'in hizmetlerinin, verimliliğinin ve başarılarının korunmasına, geliştirilmesine ve iyileştirilmesine odaklanmaya özen göstermekte, Turkcell'de milli sermayedar katkısı ile varlığının devamına öncelik vermekteyiz. Bu çerçevede, gereksiz tartışmalar açan ve polemikler yaratan tutumlardan kaçınırken, üretime, değer ve katkı yaratmaya yönelik bilgilendirici ve sınırlı açıklamalarla yetinmekteyiz.
     Bu tutumumuzun kamuoyu tarafından gereğince değerlendirileceğine olan inancımız devam etmektedir. Dolayısıyla asılsız ve yanıltıcı iddialara hak edilmeyen ilginin gösterilmeyeceğini bilerek, milli değerlerimizin korunması, yaratıcı ve yenilikçi yatırımların sürdürülmesi ve ilave refah yönünde katma değer yaratılması çabalarımızın aynı inançla sürdürüldüğünü, bir kez daha bilgi ve takdire sunmayı tercih etmekteyiz."
    
    
    

Bu haberi 129 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir