ÇUKOBİRLİK kütlü pamuk alım fiyatlarını açıkladı -Birinci bölge pamuğun alım fiyatı 1 lira 40…

  • Yazı boyutu
ÇUKOBİRLİK kütlü pamuk alım fiyatlarını açıkladı
  -Birinci bölge pamuğun alım fiyatı 1 lira 40…

ÇUKOBİRLİK kütlü pamuk alım fiyatlarını açıkladı -Birinci bölge pamuğun alım fiyatı 1 lira 40 kuruş, ikinci bölge pamuğun alım fiyatı 1 lira 42 kuruş olarak belirlendi

Çukurova Pamuk, Yerfıstığı ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ÇUKOBİRLİK), 2012/2013 kampanya dönemi kapsamında pamuk fiyatlarını açıkladı.
     ÇUKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Bal yaptığı yazılı açıklamada, ortaklardan gelen talep doğrultusunda birlik olarak dileyen üreticiye pamuk bedelini peşin ödeyeceklerini, dileyen ortağın ise daha sonra hesap kesmek üzere "emanet usulü" kuruma kütlüsünü teslim edebileceğini belirtti.
     Birliğe emanet usulü pamuk döken ortak üreticilere kilogram başına 50 kuruş avans verileceğini vurgulayan Bal, ÇUKOBİRLİK yönetim kurulu olarak pamuk alım fiyatlarını belirlerken iç ve dış borsaları yakından takip ederek üreticilerin emeğinin korunmasına azami özeni gösterdiklerini ifade etti.
     Bal, şunları kaydetti:
     "Yeni kampanya döneminin ve kütlü pamuk alım fiyatlarının ortak üreticilerimiz başta olmak üzere tüm çiftçilerimiz ve ülke ekonomisi için hayırlı olmasını diliyoruz. Piyasalardaki gelişmelere göre kütlü pamuk fiyatlarını gerektiğinde yeniden ayarlayacağız. Birinci bölge olan Adana, İçel, Osmaniye, ve Şanlıurfa yöresi beyaz 42 randıman pamuğun alım fiyatı 1 lira 40 kuruş, ikinci bölgedeki Diyarbakır, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Mardin yöresi beyaz 42 randıman (1.kalite) kütlü pamuğun alım fiyatını ise 1 lira 42 kuruş olarak belirledik."
    
    
    

Bu haberi 196 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir