Çözüm Süreci -TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Bu süreçte herkesin sorumluluk üstlenip, elini…

  • Yazı boyutu
Çözüm Süreci
  -TESK Genel Başkanı Palandöken:
  -"Bu süreçte herkesin sorumluluk üstlenip, elini…

Çözüm Süreci -TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Bu süreçte herkesin sorumluluk üstlenip, elini taşın altına koyması gerekir" -"Yaşanacak olan barışla, en çok zarar gören kesim olan esnaf-sanatkar kepenklerini açacak, ekonomik olarak refah artacak"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarı Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, çözüm sürecinde herkesin sorumluluk üstlenip elini taşın altına koyması gerektiğini belirterek, "Yaşanacak olan barışla, en çok zarar gören kesim olan esnaf-sanatkar kepenklerini açacak, ekonomik olarak refah artacak" değerlendirmesinde bulundu.
     Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, bin yıldır kardeşçe yaşam sürülen Anadolu topraklarında huzurla yaşamaya devam etmenin milletin en büyük arzusu olduğunu ifade etti.
     Yaklaşık 30 yıldır süre gelen terörün sonlandırılması için başlatılan "çözüm sürecinin" en kısa sürede başarıyla sonuçlandırılmasının göçü bitireceğini belirten Palandöken, şu ifadeleri kullandı:
     "Yaşanacak olan barışla, en çok zarar gören kesim olan esnaf-sanatkar kepenklerini açacak, ekonomik olarak refah artacak çünkü huzur olunca bölgeye yatırım yapılacak, göç sonlandırılacak, köye dönüş projeleri süratle başlayacak, analar ağlamayacak, ocaklar sönmeyecek, kepenkler kapatılmayacaktır. Sonuç olarak; bölge ve ülkemiz sosyal ve ekonomik açıdan kalkınacaktır. Bu süreçte herkesin sorumluluk üstlenip, elini taşın altına koyması gerekir."
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir