Çözüm süreci -İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi: -"Türkiye'nin genelinde sağlanacak huzur ortamı…

  • Yazı boyutu
Çözüm süreci
  -İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi:
  -"Türkiye'nin genelinde sağlanacak huzur ortamı…

Çözüm süreci -İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi: -"Türkiye'nin genelinde sağlanacak huzur ortamı ülke ekonomisine iki kat ivme katacaktır" -"Ekonomideki bu değişim ve dönüşümle birlikte Türkiye'nin en büyük sorunları arasında yer alan gelir dağılımı eşitsizliğinin düzeleceğine inanıyorum"

İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, çözüm sürecine ilişkin, Türkiye'nin genelinde sağlanacak huzur ortamının, ülke ekonomisine iki kat ivme katacağını kaydetti.
     Tanrıverdi, yaptığı açıklamada, ekonomi açısından bakıldığında barış sürecinin Türkiye ekonomisine çok ciddi katkı sağlayacağını belirterek, "Türkiye'nin genelinde sağlanacak huzur ortamı ülke ekonomisine iki kat ivme katacaktır" ifadesini kullandı.
     Silahların susmasıyla birlikte sadece ve Doğu ve Güneydoğu Bölgelerindeki yatırımların değil, Türkiye'nin diğer illerindeki yatırımların da artacağını bildiren Tanrıverdi, şunları kaydetti:
     "Ekonomideki bu değişim ve dönüşümle birlikte Türkiye'nin en büyük sorunları arasında yer alan gelir dağılımı eşitsizliğinin düzeleceğine inanıyorum. Yeni dönemde sınır ülkeleriyle yaptığımız ticaret çok daha hızlı bir şekilde büyüyecektir. Doğu ve Güneydoğu Bölgelerinde yapılacak çalışmalarla maden ve petrol alanında çok ciddi kazanımlar elde edilecektir. Türkiye'nin ekonomisinde yaşanacak değişim ve yapılan yatırımlarla birlikte Batı'ya olan göç akımı tersine dönecek ve ekonomik olduğu kadar sosyal bir yara da çözüm üretilmiş olacaktır. Sadece imalat sektörüne değil, ihracata ve turizme de ciddi katkı sağlayacaktır. İhracat ve turizmin yanında komşu ülkelerle ticaretin artması ve enerjinin daha kolay nakledilmesi cari açığı düşürecek etkenler olarak ortaya çıkacaktır."
     Tanrıverdi, hem askeri harcamaların düşmesi hem de Doğu ve Güneydoğu bölgelerindeki yatırımların ivme kazanmasıyla vergisel anlamda da daha çok gelir elde edileceğini belirterek, "Tüm bunları üst üste koyduğumuzda 5 yıl içinde Türkiye'nin ekonomik görünümü değişecek, bölgedeki yıldızımız daha çok parlayacaktır" dedi.
    
    
    

Bu haberi 201 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir