Çözüm süreci -AGSD Başkanı Karakuş: -"Doğu ve Güneydoğu Anadolu yeni dönemin cazibe merkezi…

  • Yazı boyutu
Çözüm süreci
  -AGSD Başkanı Karakuş:
  -"Doğu ve Güneydoğu Anadolu yeni 
  dönemin cazibe merkezi…

Çözüm süreci -AGSD Başkanı Karakuş: -"Doğu ve Güneydoğu Anadolu yeni dönemin cazibe merkezi olur"

Ankara Giyim Sanayicileri Derneği (AGS) Başkanı Canip Karakuş, terör sorununun çözülmesinin yatırımcılar için yeni fırsatlar yaratacağını belirterek, "Doğu ve Güneydoğu Anadolu yeni dönemin cazibe merkezi olur" dedi.
     Karakuş, yaptığı yazılı açıklamada, terör sorununun çözümüne yönelik son dönemde atılan adımların ve girişimlerin destekçilerinden biri olduklarını kaydetti.
     Bölgeye barışın hakim olması ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun, yatırımcılar için yeni cazibe merkezi haline dönüşeceğini ifade eden Karakuş, şunları kaydetti:
     "Toplumun her kesimini olumsuz etkileyen terör sorununun aşılması için, AK Parti öncülüğünde atılan adımlar neticesinde Diyarbakır'da 1 milyona yakın kişinin katılımı ile gerçekleşen Nevruz kutlaması, barışa olan özlemi tüm çarpıcılığıyla gözler önüne serdi. Silahların susması, terör unsurlarının Türkiye sınırlarının dışına çıkması ve sonrasındaki eylemsizlik sürecinin en fazla bölge halkının refahını artıracak."
     Çözüm sürecini desteklemenin, her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının görevi olduğunu ifade eden Karakuş, sürece en büyük desteğin de iş dünyasından geleceğine inandığını belirtti.
     Yıllardır sermaye sahiplerinin terör nedeniyle yatırım yapmaktan kaçındığı bölgelerin, devlet ile birlikte atılacak adımlar sayesinde ekonomik anlamda cazibe merkezi haline geleceğinin altını çizen Karakuş, terör nedeniyle atıl kalan bölgenin Ortadoğu'ya yakınlığı, genç işgücü nüfusu ve arazi fiyatlarının düşük olmasının yatırımcılar için yeni fırsatlar yaratacağını bildirdi.
     Karakuş, bu süreçte Ankaralı sanayiciler olarak ellerini taşın altına sokmaya ve bölgeye gitmeye hazır olduklarının altını çizdi.
    
    
    

Bu haberi 201 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir