Çocuklara içki içirenler hakkında suç duyurusu -TAPDK, bir alışveriş merkezindeki "şarap tadım…

  • Yazı boyutu
Çocuklara içki içirenler hakkında suç duyurusu
  -TAPDK, bir alışveriş merkezindeki "şarap tadım…

Çocuklara içki içirenler hakkında suç duyurusu -TAPDK, bir alışveriş merkezindeki "şarap tadım günleri" etkinliğinde çocuklara alkollü içki içirildiği iddiaları üzerine yaptığı inceleme sonrasında olayın sorumluları hakkında suç duyurusunda bulundu

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) bir alışveriş merkezindeki "şarap tadım günleri" etkinliğinde çocuklara alkollü içki içirildiği iddialarını inceledi ve olayın sorumluları hakkında suç duyurusunda bulundu.
     TAPDK'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, yazılı ve görsel basında "AVM'de rezalet, çocuklara içki içirdiler" gibi başlıklarla kamuoyuna yansıyan "şarap tadım günleri" etkinliği ile ilgili olarak kurum tarafından inceleme başlatıldı.
     Açıklamada şöyle denildi:
     "Mevcut yasa ve yönetmelikler çerçevesinde yapılması gereken ve yalnızca 18 yaşından büyüklere yapılacak olan bir etkinlikte tespit edilen kabul edilemez görüntüler ayrıntılı olarak incelenmiş ve yapılan değerlendirmeler sonucunda, kurumumuz tarafından olayın sorumluları hakkında ivedilikle suç duyurusunda bulunulmuş, stand kiralayan alkollü içki firmaları konuyla ilgili olarak 4733 sayılı kanun kapsamında yazılı olarak uyarılmıştır.
     Konuyla ilgili yapılan uyarıda söz konusu aykırılığın tekrarı halinde uyarı yapılmaksızın Kurum tarafından verilen belgelerin iptal edileceği bildirilmiştir. Diğer taraftan, özellikle çocukları ve gençleri alkolün zararlı etkilerinden korumaya yönelik benzer etkinliklerin kurallarını belirleyen mevzuat hükümleri güncellenmekte olup, devam eden çalışmaların neticeleri kısa süre içinde kamuoyuna duyurulacaktır"
    
    
    

Bu haberi 127 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir