"CNR Avrasya Boat Show", 15 Şubat'ta başlıyor

  • Yazı boyutu
"CNR Avrasya Boat Show", 15 Şubat'ta başlıyor

"CNR Avrasya Boat Show", 15 Şubat'ta başlıyor

"CNR Avrasya Boat Show, Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı" 15-24 Şubat tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek.
     Fuar detaylarının paylaşıldığı basın toplantısında konuşan CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Eren, CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından, Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği (DENTUR) desteğinde düzenlenen organizasyona Uluslararası Boat Show Organizatörleri Federasyonu'nun (IFBSO) da destek verdiğini belirtti.
     Fuarın VIP gününün 14 Şubat'ta yapılacağını hatırlatan Eren, bu yıl altıncısı düzenlenen etkinliğe ilişkin şu bilgileri verdi:
     "Fuar, binin üzerinde markanın katılımıyla gerçekleştiriliyor. Organizasyonda küçük, orta ve mega sınıfında 250'yi aşkın tekne sergilenecek. CNR Avrasya Boat Show'da vitrine çıkacak teknelerin toplam değeri yaklaşık 150 milyon Avro civarında... Bu yıl ilk defa online bilet satışını da başlattık, buna da tahminlerimizin üstünde bir yanıt aldık.
     Etkinliğe, yurt içi ve yurt dışından 125 bini aşkın ziyaretçi bekliyoruz. Sergilenen teknelerin tamamının alıcı bulduğu CNR Avrasya Boat Show, sektöre 1 milyar dolar düzeyinde iş hacmi yaratıyor."
     Bu yıl yapılacak etkinliğin, geçtiğimiz yıllardan farklı olacağını dile getiren Eren, CNR Avrasya Boat Show'da sektörü yakından ilgilendiren etkinliklerin de gerçekleştirileceğini, 18-20 Şubat tarihleri arasında 3 gün süreyle yapılacak seminerlerde Uluslararası Deniz Endüstrisi Birliği(ICOMIA) yetkililerinin konuşma yapacağını, ICOMIA Çevre Faaliyetleri Müdürü Albert Willemsen ve ICOMIA Teknik Müdürü Udo Kleinitz'in, "Gezi Tekneleri Yönetmeliği", "Süperyat Endüstrisi" ve "Denizcilik Endüstrisinde Küresel Çevre Mevzuatı" konularında bilgi vereceğini anlattı.
     Eren, fuarda ilginç ürünlerin de ziyaretçiyle buluşacağına değinerek, "300 metreye kadar kumanda edilebilen av teknesi Koltana, dünyaca ünlü yat üreticileri tarafından tercih edilen, Avrupa mühendisliği işçiliği ve teknolojisi ile İtalya'da üretilen Navisystem, doğa ve çevre dostu özelliği ile fiber, ahşap yat ve teknelerin zehirli boya sökümünü gerçekleştiren The Soda Works de fuardaki yeni-farklı ürünler arasında" ifadelerini kullandı.
     DENTUR Başkanı Alpaslan Sirkecioğlu da bu yılki organizasyonun şu ana kadar yapılan boat showların en iyisi olacağına işaret ederek, "Bundan eminiz, fuarı ayrıca bir takım seminerlerle geliştireceğiz. Bu etkinlik geçtiğimiz senelerde yaptıklarımızdan çok daha iyi olacak" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 183 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir