Citi, Türkiye'de kurumsal ve ticari bankacılığa odaklanacak

  • Yazı boyutu
Citi, Türkiye'de kurumsal ve ticari bankacılığa odaklanacak

Citi, Türkiye'de kurumsal ve ticari bankacılığa odaklanacak

Citi, Türkiye'de kurumsal ve ticari bankacılığa odaklanacağını bildirdi.
     CİTi açıklamasında, Citigroup'un bugün New York'tan yaptığı açıklamada, verimliliğini arttırmak üzere çeşitli aksiyonlar aldığını duyurduğu ve bu aksiyonların, bankanın faaliyet gösterdiği bazı ülkelerdeki bireysel bankacılık operasyonlarında değişiklikleri de kapsamakta olduğu ifade edildi.
     Citi'nin, Türkiye'de kurumsal ve ticari bankacılık faaliyetlerine odaklanma yönünde stratejik karar aldığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
     "Kurumsal ve ticari bankacılık, dünyanın yüzden fazla ülkesinde faaliyet gösteren Citi'nin önümüzdeki dönemde Türkiye'de müşterilerine yüksek katma değer sağlayabileceğine inandığı bankacılık faaliyetleridir. Bu bağlamda Citi, bugün açıklanan global stratejisinin bir parçası olarak, Türkiye'deki bireysel bankacılık bölümünün satışı için alternatifleri değerlendirme kararı almıştır."
     Bu süre zarfında müşterilerine sunmakta oldukları bireysel bankacılık hizmetlerinde bir değişiklik olmayacağı kaydedilen açıklamada, şunlar belirtildi:
     "1975 yılından bu yana Türkiye'de faaliyet gösteren Citi'nin ülkemize olan bağlılık ve taahhütlerinde hiçbir değişiklik olmayacağını vurgularız. Citi'nin Türkiye'de önümüzdeki dönemde finansal kurumlar, kurumsal ve ticari firmalara yönelik faaliyetleri artarak devam edecektir."
    
    
    

Bu haberi 141 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir