Çinliler fındığı inceledi -Çin Tarım Üniversitesi öğretim üyelerinden oluşan heyet, Türkiye'deki…

  • Yazı boyutu
Çinliler fındığı inceledi
  -Çin Tarım Üniversitesi öğretim üyelerinden
  oluşan heyet, Türkiye'deki…

Çinliler fındığı inceledi -Çin Tarım Üniversitesi öğretim üyelerinden oluşan heyet, Türkiye'deki fındık işletme tesislerini inceledi

Çin Tarım Üniversitesi Süt Ürünleri ve Pastacılık laboratuvarlarında görevli 2 profesör ve 2 doktordan oluşan heyetin, Türkiye'deki fındık işletme tesislerinde inceleme yaptığı bildirildi.
     Fındık Tanıtım Grubu'ndan (FTG) yapılan yazılı açıklamada, heyetin Batı ve Doğu Karadeniz'deki fındık işleme tesisleriyle İstanbul'daki pastane, çikolata ve şekerleme imalatı gerçekleştiren tesislerde incelemelerde bulunarak bilgi aldıkları belirtildi.
     Açıklamada, söz konusu tanıtımlarla fındık ihracatına önemli katkılar yapıldığı vurgulanarak, şunlar kaydedildi:
     "İncelemelerde bulunan heyete Türk fındığının bahçeden nihai üründe katkı maddesi olarak kullanılmasına kadar geçen süreç hakkında bilgiler verilirken, gerçekleştirilen tesis ziyaretlerinde üniversite yetkililerine fındığın endüstriyel kullanımı konusunda detaylı bilgilendirmelerde bulunuldu. Kendilerine üniversitelerinden beklentimizin, Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşlarının fındık tüketim alışkanlığı edinmelerinin olduğu bir kez daha vurgulanmıştır. Yürütülmekte olan reklam ve tanıtım faaliyetleri sonucunda, ülkemizden gerçekleştirilen fındık ihracatında son yıllarda istikrarlı bir artış trendinin yakalandığı, Çin'e yönelik bu tür faaliyetlerin ihracat artışını istikrarlı bir şekilde sürdürmemizi sağlayacağının tartışılamayacak bir realite olduğu değerlendirilmektedir."
    
    
    

Bu haberi 131 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir