Çinli tekstil firmasından Türkiye'de yatırım -Türkiye'de yatırım yapmayı planlayan Çinli bir…

  • Yazı boyutu
Çinli tekstil firmasından Türkiye'de yatırım
  -Türkiye'de yatırım yapmayı planlayan Çinli bir…

Çinli tekstil firmasından Türkiye'de yatırım -Türkiye'de yatırım yapmayı planlayan Çinli bir tekstil firmasının yöneticileri, Balıkesir'de incelemelerde bulundu

Türkiye'de yatırım yapmayı planlayan Çinli bir tekstil firmasının yöneticileri, Balıkesir'de incelemelerde bulundu.
     Balıkesir ve Çanakkale illerini kapsayan Güney Marmara Kalkınma Ajansı'nın (GMKA), bölgeye yerli ve yabancı yatırımcı getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar kapsamında Çinli tekstil firması yöneticileri Balıkesir'e davet edildi.
     GMKA'da Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan ile bir araya gelen Çin firmasının Genel Müdürü Hong Tian Zhu ile Genel Müdür Yardımcısı Simon Yu, Balıkesir, Manisa, Kütahya ve Afyonkarahisar'ı içine alan bölgede yatırım yapmayı planladıklarını söyledi.
     Bölgenin genel yapısı ve yatırım avantajları hakkında bilgilerin aktarıldığı Çinli yatırımcılar, Balıkesir Sanayi Odası ve Organize Sanayi Bölgesi yönetimiyle de toplantı yaptı.
     Gündoğan, Sanayi Odası Başkanı Ahmet Kula, Balıkesir Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Ekrem Özşen, Uzman Haluk Aksu, Başbakanlık Yatırım Destek Ajansı Uzmanı Samet Akyüz, Balıkesir OSB Müdürü Gökmen Zeytun'un katıldığı toplantıda Çinli yatırımcılara, Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgi verildi.
     Balıkesir OSB'nin avantajları anlatılan firma yetkililerine, daha sonra uygun boş arsalar gösterildi. Balıkesir'in lojistik ve stratejik imkanları, haritalar ve belgeler üzerinde anlatıldı.
     Gündoğan, Balıkesir OSB'nin yatırımcılar için uygun olduğunu belirterek, "İnşallah yatırımınızı burada yaparsınız" dedi.
     Çinli firma temsilcileri, daha sonra Balıkesir Valisi Ahmet Turhan'ı ziyaret ederek, Ege Bölgesi'nde yapmayı planladıkları yatırım konusunda bilgi aktardı.
     Türkiye'ye yabancı yatırımcı çekmenin önemine değinen Turhan, her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarını bildirdi.
     Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi'nin giderek büyüdüğüne ve tamamlanma aşamasındaki Lojistik Köy'ün hizmete girmesiyle cazibe merkezi haline dönüşeceğine işaret eden Turhan, "Bu yatırımın gelmesi halinde diğer Çinli firmalar da Balıkesir'i tercih edecek" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir