Çin Sosyal Bilimler Akademisi: -"Çin 2013 yılında yüzde 8,2 büyüyecek"

  • Yazı boyutu
Çin Sosyal Bilimler Akademisi:
  -"Çin 2013 yılında yüzde 8,2 büyüyecek"

Çin Sosyal Bilimler Akademisi: -"Çin 2013 yılında yüzde 8,2 büyüyecek"

Çin'in devlete bağlı düşünce kuruluşlarından Çin Sosyal Bilimler Akademisi, ülkenin 2013 yılında yüzde 8,2 büyüyeceğini tahmin etti.
     Akademi tarafından yayımlanan "2013 yılı Çin'de Ekonomik Durum Analizi ve Tahminler" adlı raporda büyümenin çeşitli etkilerle bu yıl yüzde 7,3'e gerileyeceği vurgulandı.
     Rapora göre; enflasyon 2012'de yüzde 2,7, 2013'te ise yüzde 3 olacağı tahmin ediliyor.
     Çin'de istihdam oranı iyimser bir tablo çizmezken, avro bölgesi borç krizi uluslararası finans piyasalarında çalkantıya neden oluyor.
     Gelişmiş ülkelerdeki işsizlik oranlarındaki artış, gelişmekte olan ülkelerin ekonomik büyüme hızındaki düşüş eğilimi ve küresel enflasyon artışının yol açtığı baskı ülke ekonomilerini etkiliyor.
     Küresel ekonomideki çalkantı, uluslararası bazda tüketimin azalmasına neden olurken, ihracat rakamlarının düşmesine ve Çin için birçok zorluğu beraberinde getiriyor.
     Çin Yuanı'nın değerlenmesi, ücretlerdeki artış, üst seviyelerde seyreden enflasyon gibi içsel nedenler de Çin'de büyümedeki yavaşlamaya neden olan etmenler arasında yeralıyor.
    
    
    

Bu haberi 172 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir