Çin'in ekonomisi 2012'de yüzde 7,7 büyüyebilir

  • Yazı boyutu
Çin'in ekonomisi 2012'de yüzde 7,7 büyüyebilir

Çin'in ekonomisi 2012'de yüzde 7,7 büyüyebilir

Çin Milli Kalkınma ve Reform Komisyonu Başkan Yardımcısı Cang Şiaoçiang, 2012 yılında ülke ekonomisinin hükümetin hedeflediğinin üzerinde bir büyüme vererek yüzde 7,7 oranında büyüyebileceğini söyledi.
     Cang, mevcut durumlar göz önünde bulundurulduğunda 2012 ekonomik büyümesinin hükümetin tüm yıl büyüme rakamı olan yüzde 7,5'luk öngörüsünü aşabileceğini kaydetti.
     Çin Ulusal İstatistik İdaresi, dördüncü çeyrek ve yıllık büyüme oranlarını 18 ocakta açıklamayı planlarken, son ekonomik veriler sanayi üretimi, yatırım ve dış ticarette artış eğilimi olduğu yönünde.
     Cang, ekonominin geçen yıl düşüş baskısı altında olduğunu ancak hükümetin makro kontrolü artırdığını belirtti.
     Çin ekonomisi 2012 yılının üçüncü çeyreğinde son yedi çeyreğin en düşük büyümesini vermiş ve yüzde 7,4 oranında büyümüştü.
     Can, ülkenin ekonomik reform ve ihracata dayalı büyüme modelinin değişimiyle ilgili çalışmalarını derinleştirmek için gelir dağılımı, vergilendirme ve finans alanlarında reformları yürütmesi gerektiğini söyledi.
    
    
    

Bu haberi 97 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir