Çin'in ekonomik gelişimini tamamladığı tartışmaları -Çin Başbakanı Vın: -"Ülkenin ekonomik…

  • Yazı boyutu
Çin'in ekonomik gelişimini tamamladığı tartışmaları
  -Çin Başbakanı Vın:
  -"Ülkenin ekonomik…

Çin'in ekonomik gelişimini tamamladığı tartışmaları -Çin Başbakanı Vın: -"Ülkenin ekonomik anlamda hala yüzleşmesi gereken bir hayli sorun var"

Çin Başbakanı Vın Ciabao, Çin'in ekonomik gelişimini tamamladığı yönündeki yorumları kabul etmediklerini belirterek, "Ülkenin ekonomik anlamda hala yüzleşmesi gereken bir hayli sorun var" dedi.
     Başbakan Vın, ülkenin kuzeyindeki Tiencin kentinde düzenlenen Davos Ekonomi Zirvesi'nin açılışındaki konuşmasında, ekonomik büyüme stratejisinden vazgeçmediklerini belirterek, "Çin, hala ekonomik gelişim potansiyeli bulunan ve dev bir pazara sahip olan bir ülke" ifadelerini kullandı.
     Çin'in kendi ekonomisine duyduğu öz güvenin tam olduğunun altını çizen Vın, kendileri adına esas problemin ekonomik büyümenin nasıl sistemli ve uzun vadeyi kapsayacak şekilde istikrara kavuşturulacağı olduğunu söyledi.
     "Ülkenin ekonomik anlamda hala yüzleşmesi bir hayli sorun olduğunu" kaydeden Çin Başbakanı, "ekonomik büyüme ve gelişim stratejisinde yapılacak doğru hamlelerle söz konusu sorunların en hasarsız şekilde atlatılacağından emin olduklarını" sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 128 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir