"Çin'in durumu beklentilerden daha kötüye gidebilir" -Halk Yatırım Stratejisti Işık Ökte, Çin'in…

  • Yazı boyutu
"Çin'in durumu beklentilerden daha kötüye gidebilir" 
  -Halk Yatırım Stratejisti Işık Ökte, Çin'in…

"Çin'in durumu beklentilerden daha kötüye gidebilir" -Halk Yatırım Stratejisti Işık Ökte, Çin'in 2012 büyüme tahminini yüzde 8,2'den yüzde 7,7'ye düşüren Dünya Bankası raporuna göre, Çin'in durumunun beklentilerden daha kötüye gidebileceğini belirtti

Halk Yatırım Stratejisti Işık Ökte, Dünya Bankası'nın Çin'in 2012 yılı büyüme tahminini yüzde 8,22den yüzde 7,7'ye düşürdüğünü belirtti.
     Dünya Bankası'nın Asya kıtası için büyüme rakamlarını indirdiğini ve Çin'in durumu için "Beklentilerden daha kötüye gidebilir" tahmininde bulunduğunu anımsatan Ökte Çin'de hala yumuşak iniş senaryosu bekleyen Dünya Bankası'nın, Çin'de yaşanan belirsizlikleri de "İki tarafta kötüye gidiyor; hem global ekonomideki yavaşlama ihracatı azaltıyor, hem de iç talepte durgunluk var" şeklinde yorumladığına dikkati çekti.
     Dünya Bankası'nın, Çin'in 2012 büyüme tahminini yüzde 8,2'den yüzde 7,7'ye, 2013 tahminini ise yüzde 8,6'dan yüzde 8,1'e düşürdüğünü hatırlatan Ökte, "Doğu Asya ülkeleri için büyüme tahminlerini 2001 yılından sonraki en düşük seviyelere çeken Dünya Bankası'nın raporundan çıkan en önemli sonuçlardan biri de son zamanlarda işlenmemiş gıda fiyatlarında yaşanan yukarı hareketliliğin Asya kıtası için şu an için büyük bir risk oluşturmadığı" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 152 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir