"Çin'i Anlamak & Çin ile İş Yapmak" konferansı 11 Eylül'de yapılacak

  • Yazı boyutu
"Çin'i Anlamak & Çin ile İş Yapmak" konferansı 11 Eylül'de yapılacak

"Çin'i Anlamak & Çin ile İş Yapmak" konferansı 11 Eylül'de yapılacak

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin (TÜSİAD) "Stratejik İş Geliştirme" birimi olan TÜSİAD International ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türk-Çin İş Konseyi, 11 Eylül Salı günü "Çin'i Anlamak & Çin ile İş Yapmak" başlıklı bir konferans düzenleyecek.
     Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, konferansta Çin'in dünya ekonomisini etkileyen iktisadi dinamikleri ve Çin ile iş yapmanın mevcut koşulları değerlendirilecek.
     Citibank'ın ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek konferansın açılış konuşmaları TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner, DEİK Türk-Çin İş Konseyi Başkanı Hüsnü Özyeğin ve Çin'in Ankara Büyükelçisi Xiaosheng Gong tarafından yapılacak. Açılış konuşmalarının ardından, TÜSİAD International Başkanı Osman Boyner'in moderatörlüğü ve Citibank Türkiye Genel Müdürü Serra Akçaoğlu'nun sunumuyla açılış oturumu gerçekleşecek.
     Türk ve Çin iş dünyasından temsilcilerin katılacağı konferans iki oturumdan oluşacak. TÜSİAD International Başkan Yardımcısı ve DEİK Denetim Kurulu Üyesi Aykut Eken ve DEİK Türk-Çin İş Konseyi Başkanı Hüsnü Özyeğin oturumlara moderatörlük yapacak.
     Konferansta, Çin ekonomisinin orta ve uzun vadedeki eğilimleri, Çin'in 12. Beş Yıllık Kalkınma Planı, Çin'in dünya ekonomisini etkileyen iktisadi dinamikleri ile Türkiye'nin Çin'e yönelik ekonomik stratejisinin ne olması gerektiği kapsamlı bir şekilde tartışılacak.
    
    
    

Bu haberi 146 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir