Çin'e fındık ihracatı arttı -Yeni sezonun 1,5 aylık döneminde geçen yıla oranla yüzde 232 artış…

  • Yazı boyutu
Çin'e fındık ihracatı arttı
  -Yeni sezonun 1,5 aylık döneminde geçen yıla oranla
  yüzde 232 artış…

Çin'e fındık ihracatı arttı -Yeni sezonun 1,5 aylık döneminde geçen yıla oranla yüzde 232 artış sağlanarak Çin Halk Cumhuriyeti'ne 508 ton fındık ihracatı gerçekleştirildi

Çin Halk Cumhuriyeti'ne fındık ihracatındaki artışın sürdüğü bildirildi.
     Fındık Tanıtım Grubu'ndan yapılan yazılı açıklamada, fındık tüketiminin artırılmasına yönelik sürdürülen reklam ve tanıtım faaliyetleri sonucunda, Çin Halk Cumhuriyeti'ne gerçekleştirilen fındık ihracatındaki artışın hızlanarak devam ettiği belirtildi.
     Açıklamada, yeni fındık ihraç sezonunun 1 Eylül-15 Ekim dönemini içeren ilk 1,5 aylık süresi içerisinde Çin Halk Cumhuriyeti'ne 508 ton fındık ihracatı gerçekleştirildiği vurgulanarak, şu bilgilere yer verildi:
     "Tanıtım faaliyetlerine başlanılan 2000'li yılların başında Çin Halk Cumhuriyeti'ne gerçekleştirilen sezonluk toplam ihracat sadece 150 ton civarındayken, bu sezon ilk 1,5 aylık dönemde gerçekleştirilen fındık ihracatı 508 tona ulaşarak, faaliyetlere başlamadan önceki sezonluk ihracatın tamamından 3 kat fazla gerçekleşti. Öte yandan geçen yıl aynı 1,5 aylık dönemde 153 ton olan ihracatın bu yıl 508 tona ulaşmasıyla geçen yıla göre yüzde 232 oranında da bir artış elde edildi."
     Açıklamada, olumlu sonuçlarının son yıllarda oldukça belirgin bir şekilde görülmeye başlandığı reklam ve tanıtım faaliyetlerinin etkisiyle birkaç yıl içinde Çin Halk Cumhuriyeti'nin en büyük fındık ithalatçısı ülkeler arasına girmesinin beklendiği, Fındık Tanıtım Grubu'nun bu misyonu yerine getirmek amacıyla çalışmalarına var gücüyle devam ettiği kaydedildi.
    
    
    

Bu haberi 339 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir