Çin'de 2012 yılı yüksek ölçekli sanayi büyüme oranı yüzde 10 olacak

  • Yazı boyutu
Çin'de 2012 yılı yüksek ölçekli sanayi büyüme oranı yüzde 10 olacak

Çin'de 2012 yılı yüksek ölçekli sanayi büyüme oranı yüzde 10 olacak

Çin'in yüksek ölçekli sanayi büyüme oranının 2012 sonu itibariyle geçen seneye göre yüzde 10 oranında artış göstermesinin beklendiği bildirildi.
     Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Miao Vey, sanayinin bu yıl Çin ekonomisindeki büyümeye katkısının yaklaşık yüzde 40 oranında olacağını söyledi.
     Sanayi ihracatının bu yıl yüzde 6,9 oranında artmasının beklendiği ifade edilirken, 90 milyondan fazla kişiye istihdam sağlandığı açıklandı.
     Sektördeki karın 2012'de geçen yıldan daha aşağı olmayacağı belirtilerek, 2012'de yüksek ölçekli sanayi büyümesinin bu yıl yüzde 10 oranında olmasının beklendiği kaydedildi.
     İlk 10 ayda sanayi yatırımlarının yüzde 21,1 oranında büyüme gösterdiği ve 1,39 milyar Yüen'e (yaklaşık 40 milyon TL) yükseldiği vurgulandı.
     Ülkede sanayi sektörünün "üretim hacmi ve büyüklüğünün yanı sıra kalite ve niteliğe de önem veren bir yapıya bürünmeye başlayacağına" dikkat çekildi.
    
    
    

Bu haberi 164 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir