"Çin 2013'te 6 milyon ekonomik konut inşa edecek" -Pekin yönetimi konut sahibi olmadaki sınırlama…

  • Yazı boyutu
"Çin 2013'te 6 milyon ekonomik konut inşa edecek"
  -Pekin yönetimi konut sahibi olmadaki sınırlama…

"Çin 2013'te 6 milyon ekonomik konut inşa edecek" -Pekin yönetimi konut sahibi olmadaki sınırlama politikalarını sürdürecek

Çin'in, ülkede hızla ısınan emlak piyasasını soğutmak için 2013 yılında 6 milyon yeni ekonomik konut inşa edeceği belirtildi.
     Başkent Pekin'de yapılan "Ulusal Kentsel ve Kırsal Konut Çalışma Toplantısı"nda konuşan Çin İskan ve Kırsal-Kentsel Kalkınma Bakanı Ciang Veyşin, "2008-2012 yılları arasında ülke genelinde toplam 30 milyondan fazla ekonomik konut inşasına başlandığını ve bunlardan 17 milyonunun halihazırda tamamlandığını" söyledi.
     2013 yılında hedeflerinin 4,6 milyon adet konutun daha inşasını tamamlamak olduğunu ifade eden Ciang, gelecek yıl 6 milyon yeni ekonomik konutun inşasına başlanacağını dile getirdi.
     Gelecek yıl emlak piyasalarında kararlı bir şekilde gerekli düzenlemeleri yapacaklarını kaydeden Ciang, konut kredilerindeki düzenlemelerin ciddiyetle uygulanacağını, vergi politikaları ve konut alımındaki sınırlama tedbirlerinin sürdürüleceğini de vurguladı.
     Bu arada, ülkenin gelecek yıl da yatırım amaçlı konut alımlarının bastırılması adına sınırlı konut satışı politikalarına devam edeceğine işaret ediliyor.
     Ekonomik konut inşaatı, Pekin yönetiminin ülkenin kentleşme sürecinde özel önem verdiği projelerden biri olarak gösteriliyor.
    
    
    

Bu haberi 142 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir