Çimsatas bir ilke daha imza atti

  • Yazı boyutu
Çimsatas bir ilke daha imza atti

Kuruldugu günden bu yana ilkleri gerçeklestiren Çimsatas, simdi de L554 model lastik tekerlekli yükleyici üreterek bir ilke daha imza atti. Çukurova Grubu`nun Mersin`de bulunan Çimsatas Fabrikasi 1972 yilinda palet, pim ve burç üretimi ile ise basladi.

`1983 yilinda ilk olarak paletli yükleyici, 1987 yilinda yine ilk olarak lastik tekerlekli yükleyicilerin üretimini gerçeklestirdi. 1995 yili itibariyle de Almanya`nin agir is makinelerinin dev markasi Liebherr`in lisansi ile lastik tekerlekli ekskavatör ve lastik tekerlekli yükleyici üretimine basladi.

1995 yilinda baslamis oldugu lastik tekerlekli ekskavatörlerde pazar payi yüzde 25 olan Çimsatas, 2001 yili itibariyle L554 model lastik tekerlekli yükleyici üretimine geçti.

17.3 ton çalisma agirligi, 186 HP. motor gücü ve 3.5 M3 kepçe kapasiteye sahip L554 model lastik tekerlekli yükleyici hidrostatik yürüyüs transmisyonu ile tor konvertör kullanan hidrodinamik sistemli rakip makinelere kiyasla düsük vites hizlarinda çalisma imkani vererek yaklasik yüzde 25`lik yakit tasarrufu sagliyor. Ayrica yeni üretilen yükleyicilerde çift yürüyüs motoru ile hareket ve yürüyüs kabiliyeti ve elektronik sistem destegiyle hidrolik sistemin verimi de artirildi.


Bu haberi 1,409 kişi okudu

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir