Çilek Mobilya, "Toyota Üretim Sistemi"ni uygulamaya başladı

  • Yazı boyutu
Çilek Mobilya, "Toyota Üretim Sistemi"ni uygulamaya başladı

Çilek Mobilya, "Toyota Üretim Sistemi"ni uygulamaya başladı

Çilek Mobilya, üretim tesislerinde "Toyota üretim Sistemi"ni uygulamaya başladı.
     Çilek Mobilya'dan yapılan açıklamaya göre, 2008 yılında İTÜ'nün de desteğini alarak çalışmalarına başlayan Çilek, 3 yıl sonunda dünya standartlarında üretim yapan tesislerinde "Toyota üretim Sistemi"ni uygulamaya başladı. Böylece Çilek, sıfır mal fazlası, sıfır depo, sıfır hata, sıfır çelişki ve üretimde sıfır zaman anlayışı ile yalın üretim sistemine geçiş yaptı.
     Bu süreç içinde Japon Toyota firmasını da ziyaret eden Çilek, uyguladığı 487 adet Kaizen ile geçtiğimiz yıl Japon ulusal kanalı NHK'da Türkiye'den bir örnek olarak yer aldı.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Çilek Mobilya Genel Müdürü Muzaffer Çilek, "Otomobil yatakların mucidiyiz ve yeni modeller üretmeye de devam ediyoruz. Sürekli yeni ürün gelişimi, güvenlik ve dayanıklılık üzerine testler yapıyor daha mükemmeline ulaşmak için çalışıyoruz. Modellerimizi beğenen kız veya erkek çocuklarından çok güzel çok olumlu tepkiler alıyoruz, işte bütün bunlar bizi, çalışmak için daha da motive ediyor" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 237 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir