Çifte bayramda Turkcell'liler yaklaşık 1,6 milyar dakika konuştu

  • Yazı boyutu
Çifte bayramda Turkcell'liler yaklaşık 1,6 milyar dakika konuştu

Çifte bayramda Turkcell'liler yaklaşık 1,6 milyar dakika konuştu

Turkcell'liler, Kurban ve Cumhuriyet bayramlarını kapsayan 6 günde yaklaşık 1,6 milyar dakika konuştu, 1,5 milyarı aşkın SMS ve 5,5 milyona yakın MMS gönderdi. Turkcell'lilerin söz konusu dönemde kullandığı data miktarı 1 milyar megabaytı (MB) aşarken, ses, SMS ve data trafiğinde İstanbul birinci sırada yer aldı.
     Turkcell açıklamasına göre, arife günü ile Kurban ve Cumhuriyet bayramlarını kapsayan 24-30 Ekim tarihleri arasında rekor bir yoğunluk yaşandı. Turkcell'liler, sevdikleri ile bayramlaşmak için 6 gün boyunca 1,6 milyar dakika konuştu. Çifte bayramda en çok konuşan ilk 10 il sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Adana, Diyarbakır, Mersin, Hatay ve Kocaeli oldu.
     Turkcell'liler 6 günde cep telefonundan 1,5 milyarın üzerinde kısa mesaj (SMS) gönderdi. Aynı tarihlerde gönderilen görüntülü mesaj (MMS) sayısı ise 5,5 milyonu buldu.
     Çifte bayramda internet trafiğinde de büyük yoğunluk gözlendi. Turkcell'liler bayram boyunca toplam 1 milyar megabaytın (MB) üzerinde veri kullandı. Veri kullanımının en yoğun olduğu ilk 10 il ise sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Muğla, Mersin, Kocaeli, Adana ve Hatay oldu.
     Yoğun iletişim trafiği, hiçbir sorun yaşanmadan bayram sonuna kadar devam etti.
    
     -Yurt dışı aramalarda yaklaşık 8,5 milyon dakika konuşma yapıldı-
    
     Turkcell'liler, bayram coşkusunu yurt dışındaki sevdikleriyle de paylaştı. 24-30 Ekim tarihleri arasında Türkiye'deki Turkcell şebekesinden yapılan yurt dışı aramalarda yaklaşık 8,5 milyon dakika konuşma gerçekleştirildi. Turkcell'lilerin en çok aradıkları ülke Almanya olurken ikinci sırayı Suudi Arabistan, üçüncü sırayı ise Bulgaristan aldı.
     Bayramlaşma trafiği, Turkcell'in Almanya'daki grup şirketi Turkcell Europe'ta da yoğun olarak yaşandı. Almanya'da yaşayan Turkcell Europe müşterileri, 6 günlük tatilde yaklaşık 900 bin dakika konuştu. Turkcell Europe müşterilerinin en çok aradığı ilk 10 il sırasıyla, İstanbul, Antalya, İzmir, Ankara, Hatay, Gaziantep, Bursa, Adana, Mersin ve Trabzon oldu.
     Kıbrıs'taki Turkcell'liler de Kurban ve Cumhuriyet bayramlarını anavatana açtıkları telefonlarla kutladı. KKTCELL aboneleri bayram boyunca yaklaşık 650 bin dakika konuştu ve en çok İstanbul, Hatay ve Ankara'daki yakınlarını aradı.
    
    
    

Bu haberi 133 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir